Masaż – jak nauczyć się go profesjonalnie wykonywać

Masaż działa odprężająco i uspokajająco dla naszego ciała, ma również właściwości lecznicze. Uznawany jest za jedną z najstarszych dziedzin wiedzy lekarskiej, a wywodzi się ze starożytnych Chin i Indii. Ta wiekowa praktyka ceniona jest również współcześnie, jako uspokajający rytuał, mający niesamowity wpływ na ciało. Zdobycie kwalifikacji pozwala na poszerzenie horyzontów i realizację zawodową, warto więc pomyśleć o kursie na technika masażystę w Collegium. 

Jak wykonywać profesjonalny masaż?

Umiejętność wykonywania profesjonalnego masażu przydatna może być zarówno na ścieżce kariery zawodowej, jak i w życiu prywatnym. Jest to forma terapii relaksacyjnej oparta na dotyku i wpływie bodźców mechanicznych na ludzkie ciało. Wśród technik masażu klasycznego wyróżniamy m.in. głaskanie, rozcieranie, wyciskanie, ugniatanie, oklepywanie, wibracje i wstrząsanie. Pracę wykonuje się zarówno ręcznie, jak i przy pomocy specjalistycznych urządzeń. Nauczyć się go można internetowo, jednak łatwo w ten sposób o pomyłki, które skutkować mogą problemami zdrowotnymi pacjenta. Najczęściej wybieranym sposobem nauki profesjonalnego masażu jest kurs na technika masażystę, który gwarantuje zdobycie kwalifikacji niezbędnych do pracy zawodzie oraz pozwala na praktyczną naukę masażu. 

Na czym polega praca technika masażysty?

Po zdaniu Państwowego Egzaminu Zawodowego, technik masażysta zyskuje kwalifikacje niezbędne do pracy w tym zawodzie. Do jego zadań zalicza się wykonywanie masaży klasycznych, profilaktycznych, rehabilitacyjnych, kosmetycznych i sportowych w oparciu o zasady etyki i uzyskaną wiedzę z zakresu medycyny, a także popularyzowanie zdrowego trybu życia i prowadzenie działalności profilaktycznej. Technik masażysta zaliczany jest do średniego personelu medycznego, a uzyskanie tego tytułu, to najwyższy możliwy stopień do uzyskania w tej dziedzinie. Szkoła Collegium stawia nacisk na kształcenie praktycznych umiejętności swoich uczniów, więc absolwenci gotowi będą do rozpoczęcia pracy w upragnionym zawodzie.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *