Zasłony – przydatny element wnętrz czy zbędna dekoracja?

Ostatnio słyszy się wiele o tym, iż zasłony można zastąpić z powodzeniem roletami, a ich funkcjonalność nie jest zbyt duża. Niektórzy twierdzą, że nie są one dobre dla alergików, bo gromadzi się na nich kurz, który może powodować nasilenie się objawów choroby. Część osób podważa nawet ich walory estetyczne. Czy wobec tego wszystkiego opłaca się mieć je w swoim domu?

Kuchnia bez zasłon?

W tym pomieszczeniu zdecydowanie najczęściej można spotkać zasłony. Zapewniają one prywatność podczas gotowania, a nierzadko także jedzenia, jeśli pomieszczenie łączy w sobie również cechy jadalni. Przeważnie gotuje się posiłki w godzinach, gdzie szczególnie latem panuje duże nasłonecznienie, toteż można za ich pomocą odciąć się od oślepiającego słońca. Utarło się, że zasłony do kuchni powinny posiadać delikatne, subtelne wzory, ale oczywiście można zdecydować się na coś oryginalnego. Przeważnie jednak w tego typu pomieszczeniach rządzi minimalizm. Ich największą zaletą jest możliwość wyprania, jeżeli przesiąkną zapachem jedzenia. Z wyczyszczeniem na przykład rolet może być już większy problem, gdyż nie powinno się ich prać w pralce. Utrzymywanie porządku natomiast jest kluczowe przy chociażby alergii.

Iść z duchem czasu

Niekoniecznie trzeba kupować zasłony w staromodnych wzorach. Istnieje możliwość zakupienia pięknych, nowoczesnych modeli, które można obejrzeć na stronie internetowej https://magdalena24.pl/zaslony/nowoczesne. Oferta obejmuje wiele rozmaitych wariantów, od klasycznej elegancji, przez kwiatowe wzory, aż po ekstrawaganckie fasony. Rolety nigdy nie będą aż tak efektowne jak zasłony, natomiast nie można powiedzieć, by miały wiele więcej zalet użytkowych.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × trzy =