Jakich błędów unikać przy wyborze koszuli damskiej?

Koszula damska to jeden z najbardziej uniwersalnych elementów garderoby. Idealnie sprawdzi się podczas spotkania biznesowego, wykładów na uczelni, ale także jako część wieczorowej stylizacji. Można ją dowolnie modyfikować przy pomocy odpowiednich dodatków takich jak apaszka, pasek, biżuteria i obuwie. Jednak dobór koszuli, w której będzie się dobrze wyglądało, wcale nie jest taki łatwy, jak mogłoby się wydawać. Jakie błędy są najczęściej popełniane podczas wyboru koszuli?

Zbyt obcisła w biuście

Koszula, aby wyglądać efektownie, powinna dobrze leżeć na sylwetce. Często popełnianym błędem jest zakup modelu niedopasowanego do rozmiaru biustu. Trzeba uczciwie przyznać, że mało jest na rynku koszul, których producenci biorą pod uwagę różnorodność kobiecych sylwetek. Jest to szczególnie uciążliwe w przypadku pań obdarzonych bujniejszymi kształtami. Dla nich godne polecenia są bluzki koszulowe plus size, których fason jest stosownie zmodyfikowany, podkreślający  kształty i równocześnie swobodny.

Rozchodzące się guziki

Zapinane na guziki koszule mają tendencje do rozchylania się, co z pewnością nie jest pożądanym przez panie zjawiskiem. Podczas przymiarek koszuli warto poddać swoją sylwetkę uważnej obserwacji pod różnymi kątami i w różnych pozycjach. Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy klient podczas spotkania będzie miał okazję, aby obejrzeć nasz stanik bądź nagi brzuch. Pozostając przy temacie guzików, warto również sprawdzić, czy ich rozmiar jest dobrze dopasowany do dziurek, bo sytuacje, w których koszula samoistnie ulega rozpięciu, również nie należą do rzadkości.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *