Jakie urządzenia się stosuje w ramach diagnostyki prawidłowości w pojeździe?

Współczesne pojazdy wyposażone są w wiele urządzeń elektronicznych, które regulują i monitorują pracę poszczególnych układów. W przypadku wystąpienia awarii system generuje błąd. Do odczytywania kodu błędu służą urządzenia diagnostyczne, które usprawniają pracę mechaników.

Nowoczesne testery diagnostyczne

Podstawowym urządzeniem wykorzystywanym w nowoczesnych warsztatach jest tester diagnostyczny. Wśród produktów dostępnych na rynku na uwagę zasługują testery marki Jaltest. Ten specjalistyczny sprzęt wyposażony został w wygodny i łatwy w obsłudze interfejs, a także szereg kabli i pinów, które można podjąć do różnych rodzajów pojazdów. Niewielkie gabaryty ułatwiają zastosowanie, a wbudowany moduł bluetooth pozwala na bezprzewodową komunikację z komputerem znajdującym się w pojeździe. Tester pozwala na wykrycie i zlokalizowanie usterki. Po jej usunięciu możliwe jest skasowanie błędu.

Zastosowanie urządzeń diagnostycznych

Wysokiej jakości testery diagnostyczne przeznaczone są do różnych rodzajów pojazdów. Specjalistyczne oprogramowanie wykorzystuje się do testowania ciężarówek, autobusów, przyczep, a także aut dostawczych maszyn budowlanych i rolniczych. Duża ilość dostępnych modeli i wersji pojazdów sprawia, że tylko najwyższej jakości oprogramowanie będzie działać efektywnie i skutecznie. Testery diagnostyczne pozwalają wykonywać testy balansu cylindrów, kompresji, EBS. W sprzedaży dostępne są również laptopy diagnostyczne stworzone z myślą o technikach samochodowych oraz stacje robocze wyposażone w półkę i szufladę.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *