Jakie zalety ma woda alkaliczna?

Woda alkaliczna wyróżnia się tym, że ma wyższe pH niż tradycyjne wody mineralne. Zwykle w przypadku tego rodzaju wody mówi się o roztworze zasadowym, czyli wyższym niż 7,5 pH. Przedstawiciele medycyny niekonwencjonalnej uważają ją za lekarstwo dla zakwaszonego organizmu. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tego typu wody, a także filtrów takich jak http://aqua-alkalik.pl/filtry-alkaliczne-do-wody-slask/. Jakie zalety posiada? Czy rzeczywiście jest tak dobra dla organizmu?

Łyk na zdrowie

Producent wody alkalicznej przekonuje o jej licznych właściwościach prozdrowotnych. Walka z zakwaszeniem prowadzi przede wszystkim do zmniejszenia ryzyka zachorowalności na otyłość, miażdżycę, cukrzycę czy osteoporozę, a także nadciśnienie tętnicze krwi. Ten typ wody polecany jest głównie osobom przebywającym na diecie odchudzającej, zestresowanym, narzekającym na chroniczne zmęczenie oraz tym, których posiłki obfitują w produkty zakwaszające (np. herbata, kawa, mięso, słodycze). Systematyczne spożywanie wody alkalicznej prowadzi do poprawy przemiany materii, gospodarki lipidowej, stanu skóry oraz włosów i paznokci.

Ponadto pozytywnie wpływa na budowanie odporności, poprawia samopoczucie, a także dodaje wigoru. Specjaliści zalecają wypijanie szklanki tej wody na czczo przez okres dwóch tygodni. Aby zwiększyć działanie kuracji, lepiej wypijać płyn małymi łykami, ale dość często. Warte podkreślenia jest, że nad skutecznością wody alkalicznej wciąż prowadzone są badania naukowe, dlatego do wszystkich wiadomości należy podchodzić z ostrożnością. Nie zaszkodzi jednak spróbować.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 + 18 =