Jakie czynności należy podjąć w celu oddania samochodu do skupu?

Sprzedaż starego samochodu wiąże się z wieloma formalnościami, na których nie każdy się zna i ma na nie czas. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na oddanie auta do skupu. Jest to wygodna forma pozbycia się starego pojazdu. W jaki sposób się do tego przygotować? Co należy wiedzieć?

Wybór odpowiedniej firmy

Szukając na przykład skupu aut w Inowrocławiu, warto rozpocząć od zrobienia rekonesansu w internecie i wśród znajomych. Rzetelna firma pomoże bowiem załatwić formalności przy niewielkim wysiłku sprzedającego.

Jak wygląda procedura

Najlepiej skontaktować się z daną spółką telefonicznie. Wówczas też pracownicy będą w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania i rozwiać wątpliwości. Często też na stronach internetowych znajduje się specjalny formularz, który trzeba wypełnić i odesłać.

Pierwsza wycena samochodu odbywa się na podstawie przeprowadzanego wywiadu i zwykle jest darmowa. Jeśli klient jest zainteresowany dalszymi etapami, kolejnym krokiem jest obejrzenie auta przez fachowca. To on dokona ostatecznej wyceny. Niekiedy możliwa jest jednak negocjacja ceny. Następnym krokiem będzie sprzedaż auta. Polega ona na przeniesieniu prawa własności na firmę. W tym celu podpisywana jest umowa kupna-sprzedaży. Po dopełnieniu kwestii formalnych pieniądze są wypłacane gotówką lub przelewane na konto.

Skorzystanie z tej opcji jest szybkie i bezproblemowe. Często możliwe jest przeprowadzenie całej transakcji u sprzedającego. Może to być szczególnie wygodne dla osób starszych lub zabieganych, które nie mają czasu umawiać się z potencjalnymi klientami.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *