Silnik wydaje dziwne dźwięki – gdzie się udać, aby to naprawić?

Jeśli usłyszysz dziwny hałas dochodzący z jakiegoś miejsca w samochodzie, nie ignoruj go! Silnik to bardzo skomplikowana część samochodu. Trudno zrozumieć, jak działa, jeśli nie jesteś ekspertem od samochodów. Jeśli zauważysz, że z Twoim silnikiem dzieje się coś złego, jak najszybciej zabierz samochód do mechanika.

Aby pomóc Ci w tej sytuacji, oto kilka typowych dźwięków, które możesz usłyszeć, gdy Twój samochód pracuje:

Szlifowanie 

Ten dźwięk jest zwykle spowodowany przez luźne części ocierające się o siebie i może wskazywać, że coś jest nie tak ze skrzynią biegów lub sprzęgłem. Jeśli dzieje się to podczas jazdy, natychmiast zjedź na pobocze i skontaktuj się z mechanikiem tak szybko, jak to możliwe!

Stukanie 

Ten dźwięk jest zwykle spowodowany niską kompresją z powodu zużytych głowic cylindrów lub zaworów (zawory nie uszczelniają się prawidłowo). Niska kompresja może powodować słabe zużycie paliwa, słabe przyspieszenie i inne problemy, które mogą wymagać wymiany części, takich jak świece zapłonowe lub cewki. Jeżeli taka sytuacja ma miejsce podczas jazdy, należy natychmiast zjechać na pobocze i skontaktować się z serwisem.

Jeśli masz jakiś problem ze swoim pojazdem, to auto serwis Poznań, jest miastem, w którym wielu specjalistów ma swoje siedziby.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *