Jakie korzyści przynosi druk cyfrowy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Druk cyfrowy to proces, który wykorzystuje drukarkę wielkoformatową do drukowania na dużych rolkach papieru, zamiast na pojedynczych arkuszach. Jest on również znany jako cyfrowy druk na tkaninach, ponieważ metoda ta jest często stosowana do drukowania na tkaninach.

Druk cyfrowy jest bardziej przystępny cenowo niż tradycyjne metody druku, ponieważ zużywa mniej atramentu i papieru. Oznacza to, że produkt końcowy jest lżejszy i tańszy w wysyłce. Znajdziesz go na stronie https://www.totem.com.pl/druk-cyfrowy.

Zalety druku cyfrowego

Niski koszt jednostkowy. Drukarki cyfrowe do tekstyliów mogą wydrukować całą rolkę za jednym razem, więc płacisz tylko za to, co wykorzystasz. Jest to szczególnie przydatne, jeśli Twoja firma potrzebuje dużo jednego rodzaju produktu lub jeśli musisz często zmieniać projekt.

Wysoka jakość obrazów i tekstu. Korzystając z cyfrowego druku na tkaninach można uzyskać wysokiej jakości obraz lub tekst, ponieważ jest on przeznaczony do pracy ze zdjęciami i innymi obrazami, które mają wiele kolorów i szczegółów. Możesz również wybierać spośród wielu różnych kolorów i rodzajów papieru (w tym papieru z recyklingu).

Niski poziom odpadów w porównaniu z tradycyjnymi metodami druku, takimi jak litografia lub sitodruk. Przy tradycyjnych metodach niektóre sztuki są marnowane, gdy błędy są popełniane podczas produkcji; przy cyfrowym druku na tkaninach nie ma odpadów, ponieważ wszystko jest drukowane jednocześnie na jednej dużej rolce papieru.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy kalendarz to dobry sposób na promocję?
Czy kalendarz to dobry sposób na promocję?
Wszyscy – w ten czy inny sposób, jesteśmy uzależnieni od mierzenia czasu i w codziennym życiu trzymamy się pewnego harmonogramu. […]
Jak przygotować niesamowity kostium na Halloween?
Jak przygotować niesamowity kostium na Halloween?
Nie tak dawno w mediach było głośno na temat projektu obywatelskiego, który zakładał zakazanie obchodzenia złowrogiego anglosaskiego święta w naszym […]
Nakrycie głowy – jakie się sprawdzi w gorące dni?
Nakrycie głowy – jakie się sprawdzi w gorące dni?
Gdy wysokie temperatury dają się nam we znaki, musimy pamiętać o ochronie głowy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Czapka z […]
Ostatnie wpisy
Polecamy