Jakie rozwiązania sprawdzą się w małej łazience?

Aranżacja takiego pomieszczenia jak łazienka może nas przyprawić o istny ból głowy, zwłaszcza jeśli jest ono dosyć niewielkie, ciasne i pozbawione światła słonecznego. To prawdziwe wyzwanie architektoniczne, z którym często nie radzą sobie nawet profesjonalni projektanci, a co dopiero amatorzy. Warto również podkreślić, że niewielki metraż jest zazwyczaj dzielony z innymi domownikami, w związku z czym poziom trudności w jego zagospodarowaniu dodatkowo wzrasta. Jak sobie poradzić z tym zadaniem?

Oszczędność miejsca i dobra organizacja to priorytet

Projektując i urządzając łazienkę, musimy wziąć pod uwagę wiele istotnych aspektów, tak aby przestrzeń ta stała się komfortowa i funkcjonalna, a jednocześnie atrakcyjna pod względem wizualnym. Umieszczając w niej meble, armaturę i akcesoria do łazienki powinniśmy robić to z głową, bo w przeciwnym razie przebywanie w tym miejscu będzie się nam kojarzyło nie z relaksem, lecz z przymusem i koniecznością. Z pomocą przychodzą nam sprytne rozwiązania zastosowane przez producentów – zarówno te dotyczące przechowywania i organizacji, jak i oszczędności miejsca.

W niewielkich łazienkach sprawdzą się przede wszystkim meble o zmniejszonej głębokości (maksymalnie do 25 cm), gdyż można z nich korzystać m.in. w wąskim wnętrzu. Dobrym pomysłem są np. gotowe zestawy szafek z dopasowaną umywalką. Warto również wykorzystać wszelkie wnęki i schowki na przechowywanie w nich drobnych elementów, takich jak środki czyszczące czy szmatki.

Pomysłowym rozwiązaniem jest zamontowanie systemu zabudowy z drzwiami przesuwanymi, gdzie można z powodzeniem umieścić pralkę, zapasowe ręczniki czy inne akcesoria. Jednym z polecanych produktów jest parawan nawannowy składany, dzięki któremu będziemy mogli połączyć wannę z prysznicem i zaoszczędzić w ten sposób mnóstwo przestrzeni. Taki model parawanu nie przeszkadza w trakcie kąpieli, a skutecznie ochroni łazienkę przed zachlapaniem.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwanaście − siedem =