Jakie usługi oferuje stomatolog?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Leczenie stomatologiczne jest niezbędnym elementem życia i wiąże się z wieloma korzyściami.

Dentysta może diagnozować, zapobiegać i leczyć choroby, urazy i ubytki zębów. Mogą również udzielić porady, jak poprawić i utrzymać dobre zdrowie jamy ustnej.

Niektórzy dentyści specjalizują się w leczeniu dzieci lub dorosłych, podczas gdy inni skupią się na konkretnych dziedzinach stomatologii, takich jak protetyka lub ortodoncja (aparaty ortodontyczne). Dentyści współpracują również z higienistkami i terapeutami stomatologicznymi, którzy pomagają w leczeniu. 

Oto kilka typowych zabiegów i usług, które może świadczyć dentysta:

Czyszczenie 

Zęby zostaną dobrze wyszorowane w celu usunięcia płytki nazębnej i kamienia. Dentysta zbada również zęby pod kątem oznak próchnicy lub chorób przyzębia.

Wypełnienia

Jeśli masz ubytki, dentysta wypełni je materiałem zaprojektowanym w celu uszczelnienia zęba i zapobieżenia dalszym uszkodzeniom.

Kanały korzeniowe 

Jeśli masz zainfekowany ząb, leczenie kanałowe może być konieczne, aby wyleczyć infekcję i uchronić ząb przed usunięciem. Leczenie kanałowe polega na usunięciu całej tkanki nerwowej z komory miazgi zęba i zastąpieniu jej materiałem wypełniającym zwanym gutta percha lub materiałem uszczelniającym (wkładem).

Implanty stomatologiczne 

Implanty stomatologiczne to metalowe wkłady umieszczane w otworach wywierconych w kości szczęki w miejscu, gdzie wcześniej znajdowały się brakujące zęby. Implanty umożliwiają bezpieczne zakotwiczenie sztucznych koron lub mostów na miejscu poprzez przymocowanie ich do tych słupków, które z czasem zrastają się z kością.

Jeśli poszukujesz stomatologa w Krzeszowicach, to bardzo dobrze trafiłeś.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Klimatyzator – jakie ma zalety?
Klimatyzator – jakie ma zalety?
Klimatyzatory są jednym z najważniejszych urządzeń w każdym gospodarstwie domowym. Pomagają utrzymać chłód w domu latem i pozwalają zaoszczędzić pieniądze […]
Wspomaganie leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów
Wspomaganie leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów
Choroba zwyrodnieniowa stawów to najczęściej spotykająca nas choroba narządu ruchu. W jej przebiegu zaburzeniu ulegają ilość oraz jakość chrząstki stawowej, […]
Serwisowanie we własnym zakresie
Serwisowanie we własnym zakresie
Posiadanie samochodu wiąże się z wieloma wydatkami. Można je obniżyć poprzez regularne kontrolowanie stanu pojazdu i wykonywanie niefachowych przeglądów we […]
Ostatnie wpisy
Polecamy