Oświetlenie led – jaka jest jego przewaga nad tradycyjnymi żarówkami?

Oświetlenie LED, czyli diody elektroluminescencyjne jest w ostatnim czasie bardzo popularne. Ten rodzaj światła ma wiele zalet, które przekładają się na jego popularność. Z tego właśnie względu systematycznie zastępuje ono tradycyjne żarówki.

Dlaczego warto zdecydować się na oświetlenie LED?

Oświetlenie LED jest przede wszystkim energooszczędne. Zużywa ono bowiem nawet kilkadziesiąt razy mniej energii, co z kolei wiąże się z niższymi wydatkami związanymi z rachunkami za prąd. Oświetlenie LED ma także zdecydowanie większą żywotność niż tradycyjne żarówki. Najtrwalsze modele są w stanie świecić nawet przez około 10 lat. Różnica między nimi dotyczy także tego, że żarówki LED się nie nagrzewają. Dzięki temu nie tworzą na suficie i ścianach nieestetycznych plam.

Ogromną zaletą takiego oświetlenia jest także to, że żarówki LED są zdecydowanie bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego. Są one dostępne na rynku praktycznie w każdym kolorze oraz dowolnej temperaturze barwowej. Dzięki temu z ich pomocą można stworzyć przytulną atmosferę w pomieszczeniach. Nie potrzebują one także czasu na rozgrzanie się, aby zaczęły świecić pełnią mocy, jak ma to miejsce np. w przypadku halogenów. Jeśli więc planujemy wymianę oświetlenia w swoim domu lub mieszkaniu warto pomyśleć o tym, aby zakupić żyrandole LED, które będą nie tylko doskonałym źródłem światła, ale również będą się znakomicie prezentować. Taki wybór pomoże nie tylko ograniczyć znacząco koszty, ale również będzie bardzo trwałym rozwiązaniem.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *