Pod jakim kątem dobrać witaminy?

Człowiek do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje odpowiednich mikro i makroelementów. Kiedy nie dostarczamy naszemu organizmowi wszystkich niezbędnych witamin i minerałów, nie jest on w stanie prawidłowo funkcjonować. Niedobory witamin prowadzą do rozwoju różnego rodzaju schorzeń, zaburzenia homeostazy oraz pojawienia się zaburzeń, m.in. w działaniu naszych zmysłów. Dlatego raz na jakiś czas warto wykonywać podstawowe badania, aby zobaczyć, czy w naszym organizmie nie występują żadne niedobory.

Odpowiednia suplementacja – klucz do dobrego samopoczucia

Przedsiębiorstwo Swanson z Polski jest firmą zajmująca się produkcją łatwo przyswajalnych witamin. W jaki sposób dobierać suplementy, aby dawały one jak najlepsze efekty? Przede wszystkim, zacznij od badań, które pozwolą ci ustalić, jakich składników brakuje w twoim organizmie. Następnie, przyjrzyj się swojej diecie. Czy jest coś, co możesz zmienić, aby dostarczać niezbędnych witamin z pożywieniem?

Jeśli z jakichś powodów konieczna jest suplementacja, wybierz sprawdzoną markę. Zestawy Swanson witamin to produkty stworzone, by pomagać w utrzymaniu homeostazy. Dobierając konkretny produkt do swoich potrzeb, uwzględnij swój wiek, wagę, tryb życia i zapotrzebowanie na dany mikro lub makroelement. Jeżeli nie jesteś pewien, w jaki sposób powinieneś dawkować dany suplement, skonsultuj się z lekarzem, który ustali optymalną dla ciebie dawkę. Kobiety w ciąży, osoby uprawiające sport wyczynowo, młodzież w okresie dojrzewania i ludzie starsi, powinni szczególnie zwracać uwagę na to, czy dostarczają swoim organizmom wszystkich niezbędnych dla zdrowia składników odżywczych.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewięć − trzy =