Jak postępować przy oparzeniu skóry?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Oparzenia skóry mogą powstać na skutek różnych wypadków. Najczęściej ich przyczyną jest zalanie wrzątkiem albo niebezpiecznym środkiem chemicznym. Kluczowa jest wtedy pierwsza pomoc, gdzie każda sekunda jest na wagę złota. Jak postępować w przypadku oparzeń skóry? 

Schłodzenie oraz osuszenie 

Pierwszym etapem przy oparzeniu powinno być szybkie schłodzenie skóry. Należy to zrobić zimną wodą, gdzie nie wystarczy jedynie powierzchniowe polanie. Poparzone miejsce powinno znajdować się pod zimnym strumieniem nawet 15 minut. Następnie trzeba użyć jałowej gazy, która idealnie sprawdza się przy osuszaniu skóry. Dzięki niej usuwa się szkodliwe zanieczyszczenia. Jałowa gaza to etap przejściowy przed nałożeniem czystego opatrunku. 

Odpowiedni opatrunek i używanie preparatów 

Po użyciu jałowej gazy należy skorzystać z odpowiedniego opatrunku. Idealne mogą okazać się plastry wykrywalne, które można kupić na stronie: https://produkty-wykrywalne.pl/plastry-wykrywalne. Wykonane są z materiałów hipoalergicznych oraz pozwalają skórze oddychać, co zapewni bezpieczeństwo każdemu poszkodowanemu. Opatrunek należy raz na jakiś czas wymieniać, gdzie przyspieszyć gojenie pomogą odpowiednie preparaty. Wiele z nich opiera się na naturalnych składnikach, takich jak: miód, aloes albo nagietek. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Praktyczne pomysły na aranżacje pokojów w mieszkaniu
Praktyczne pomysły na aranżacje pokojów w mieszkaniu
Posiadanie własnego mieszkania to duży przywilej, szczególnie z uwagi na fakt, że ceny takich nieruchomości w ostatnim czasie cały czas […]
Niezbędne wyposażenie do salonu manicure
Niezbędne wyposażenie do salonu manicure
W prawie każdym przypadku zaczyna się podobnie. Wielka pasja do malowania, następnie specjalistyczne kursy i początek praktyki w warunkach domowych. […]
Wybór siedziska dla dzieci i nie tylko
Wybór siedziska dla dzieci i nie tylko
Pufa dla dziecka mierzy się z dużo większą liczbą wyzwań, niż ten sam mebel w wydaniu dla dorosłych. Dzieci mają […]
Ostatnie wpisy
Polecamy