Przydatne gadżety, które usprawnią codzienne użytkowanie mebli

Są takie miejsca w mieszkaniu, które wydają się zupełnie niemożliwe do zagospodarowania w praktyczny sposób. Przestrzeń, która jest niewykorzystana to, szczególnie w przypadku małych mieszkań, marnotrawstwo. Z tego powodu producenci prześcigają się w tworzeniu gadżetów pozwalających na lepsze spożytkowanie nawet tych obszarów, których pozornie nie da się użyć. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie przedmiotów, które mają za zadanie oprócz stworzenia dodatkowego miejsca, ułatwienie korzystania z innych mebli.

Pomysł do kuchni

Wiele osób zastanawia się, jak dobrze wykorzystać szafkę narożną. Wstawienie do niej półek powoduje, że traci się możliwość dostępu do całej przestrzeni. Nieraz, aby wyjąć garnek znajdujący się na samym końcu, trzeba wyjąć wszystkie naczynia, które leżą na drodze do niego, a następnie je schować. Zadanie czasochłonne i kłopotliwe, szczególnie, kiedy przygotowywany na kuchence obiad zaczyna się właśnie przypalać. Antidotum na ten problem to kosz obrotowy do szafki narożnej. Pozwala on na szybki dostęp do wszystkich naczyń. Dzięki maksymalnemu wykorzystaniu przestrzeni, można zmieścić więcej. Produkty tego typu są dostępne w wielu kształtach i rodzajach, a ich zamontowanie jest proste.

Rozwiązanie do pokoju biurowego

Ostatnimi czasy biurka z szufladą nieco straciły na popularności. Okazuje się jednak, że pisanie na klawiaturze umieszczonej niżej, niż blat, jest zdrowsze. Półka na klawiaturę daje możliwość naturalnego ułożenia rąk, a co za tym idzie – zapobiegnięciu niektórym chorobom wynikającym z niewłaściwego ich ułożenia. Dodatkowo zapewnia oszczędność miejsca na blacie i ułatwia zachowanie porządku. Jeśli posiadamy biurko bez tego udogodnienia, nie jesteśmy zmuszeni do wymiany mebla – na rynku dostępnych jest coraz więcej szuflad, które można przyczepić do posiadanego stolika.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *