Jak łączyć odcienie kostki brukowej tak, by podjazd wyglądał estetycznie?

Kostka brukowa to prawdopodobnie najpopularniejszy materiał, z którego tworzy się podjazdy. Jest nie tylko ładna estetycznie, ale również wytrzymuje duże obciążenie. Przy doborze kostki ważny jest jej odcień, dzięki czemu różne połączenia wyglądają znacznie atrakcyjnej. Które z nich w przypadku podjazdu sprawdzą się najlepiej? 

Odcienie stonowane 

Wiele osób woli bardziej stonowane barwy, które są również znacznie lepsze do czyszczenia. Przy dobieraniu kostki warto pamiętać, żeby nie przesadzić z ilością odcieni. Powszechnie uważa się, że powinny to być maksymalnie 3 różne kolory. Jeden główny oraz dwa dodatkowe, z których tworzy się różne ciekawe wzory. Inspirację na łączenie kostek można znaleźć na witrynie firmy stylowybruk.pl. W przypadku stonowanych odcieni kostki warto dodać do niej coś weselszego, co urozmaici chłodny charakter podjazdu. Dzięki temu zachowa on swoją powagę, ale doda mu też odrobinę spontaniczności. 

Odcienie cieplejsze

Kontrastowanie odcieni kostki może odbywać się na różne sposoby. Jeśli chce uzyskać się cieplejszy charakter podjazdu to warto postawić na bardziej jaskrawe barwy. Idealna będzie żółć, beż lub szarość. Można do niej dobrać ciemniejszą kostkę, która może przyjmować wzór falistych linii, okręgów czy nietypowych figur geometrycznych. 

 

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *