Warunki wynajmu auta do przeprowadzki

Niewielu z nas posiada samochód dostawczy na własność, Często jednak potrzebujemy tego typu pojazdów przy różnych okazjach. Zwykle niezbędne są one na przykład podczas przeprowadzek. Zakup samochodu w takiej sytuacji nie wchodzi w grę. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie wynajem auta.

Samochód dostawczy – jak go wynająć?

W Polsce wiele firm oferuje usługę wynajmu samochodów do przeprowadzek. Przykładem może być oferta zaprezentowana na https://rentbigcar.pl/wielkopolska/wynajem-wypozyczalnia-samochodow-kalisz/. Firma świadczy swoje usługi na terenie Kalisza i okolic. Posiada nowoczesną flotę aut dostawczych, które idealnie sprawdzą się podczas przeprowadzki czy konieczności przewiezienia większego ładunku.

Zanim jednak zdecydujemy się na rezerwację usług konkretnego przedsiębiorstwa, warto zapoznać się z zakresem usług przez nią świadczonych. Dobra firma przewozowa oferuje samochody dostawcze różnej wielkości. Nie zawsze potrzebujemy największych busów, czasem wystarczy mniejsza wersja. Warto  również zwrócić uwagę czy w cenę najmu wliczony jest kierowca. Nie każdy z nas, nawet, jeśli od dawna posiadamy prawo jazdy, potrafi poruszać się większym busem. 

Rozliczenie wynajmu

Wypożyczenie samochodu do przeprowadzki to zwykle korzystna opcja. Zamiast wielokrotnie jeździć niewielką osobówką, wystarczy jeden albo dwa przejazdy większym samochodem dostawczym. Czasami firmy rozliczają wynajem auta w przeliczeniu na czas świadczonych usług. Innym razem można spotkać się z rozliczeniem kilometrowym. Pierwsza opcja ma zastosowanie zwykle, gdy przewóz odbywa się w obrębie niewielkiego terenu np. jednego osiedla, druga, kiedy przeprowadzamy się do innego miasta lub województwa. 

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *