Podstawowy sprzęt narciarski

Odpowiedni sprzęt narciarski jest podstawą. Bez względu na to, jaki poziom umiejętności sobą prezentujemy – czy jest to początkujący, średnio zaawansowany a może pro – to właśnie profesjonalnie dobrane do nas narty, buty oraz kask przesądzą o bezpieczeństwie na stoku. Nie tylko naszym, ale i innych użytkowników nartostrad.

Wymagane podstawy – sprzęt narciarski

Pośród początkujących riderów wypożyczenie czy kupno sprzętu narciarskiego nie robi większej różnicy w bezpieczeństwie na stoku czy szybkości progresu w jeździe. Jednak, tym co powinniśmy mieć ze sobą od początku jest kask. I to nie ten najtańszy, którego skorupa wykonana jest z najniższej jakości materiałów, ale ten posiadający oficjalne certyfikaty świadczące o wysokiej ochronie głowy. Dlatego też jedynym miejscem, w którym powinno się zakupić kask jest profesjonalny sklep narciarski (żadne supermarkety ani sieciówki proponujące ogromne obniżki cen).
Dalej, buty narciarskie: nie musimy ich zakupić od razu, jednak dla wielu z nas jest to po prostu dużo wyższy komfort i swoboda niż korzystanie z oferty butów w wypożyczalni. Tutaj najważniejszą zasadą jest to, aby takie obuwie nie uciskało nam żadnej części stopy, ani łydki. Jednocześnie, stopa powinna być w nim nieruchoma i nie być w stanie poruszać się po bucie w trakcie jazdy.

Najwięcej czasu wymagać od nas będzie precyzyjnie dopasowanych do nas nart. Interesujące oferty znaleźć możemy w wielu miejscach. Jednym z nich jest https://contingent.pl/kategoria/narty/, jednak pamiętajmy o tym, aby narty kupować po uprzedniej przymiarce „na żywo”. Dzięki temu będziemy mieli pewność, czy wybrana długość jest faktycznie dla nas komfortowa oraz czy ich waga oraz styl nam odpowiadają.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 − 3 =