Sposoby na naukę języka angielskiego

Języka angielskiego można się uczyć na różne sposoby. Coraz więcej osób uważa, że lekcje w szkole czy na uczelni są niewystarczające. Lepiej wesprzeć się dodatkowymi książkami lub filmami i uczyć się w domu. Które z nich najlepiej wpłyną na naukę języka? 

Książki po angielsku i repetytoria

Nauka języka angielskiego nie musi być uczeniem się słówek na pamięć. Dobrze czytać całe zdania w kontekście, gdzie nauka jest bardziej praktyczna. Książki dla dzieci po angielsku powinny mieć przy okazji sporo obrazków. Dzięki nim lepiej zapamiętają dane wyrażenia lub przedmioty. Czytanie książek fabularnych w języku angielskim to również świetna opcja dla dorosłych. Trzeba wtedy jednak wybrać trudniejsze tytuły. Naukę mogą wspomóc również materiały dodatkowe np. repetytoria, gdzie ćwiczy się umiejętność słuchania za sprawą dołączonych nagrań. 

Oglądanie filmów i programów po angielsku 

Oswoić się z językiem mogą również filmy, seriale czy programy dla dzieci. W przypadku tych ostatnich często łączy się zwroty polskie z angielskimi. W przypadku filmów i seriali dla dorosłych warto zrezygnować z lektora i włączyć sobie napisy wspomagające. Być może z czasem okaże się, że są już niepotrzebne. Na początek warto wybrać sobie filmy akcji z mniejszą liczbą dialogów, co pozwoli oswoić się z nową formą oglądania. 

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *