Sprawdzone usługi kurierskie paletowe – co wybrać?

Czasami potrzebujemy przesłać kurierem coś bardzo dużego. Wtedy z pomocą mogą przyjść nam kurierzy, którzy świadczą usługi przewozów paletowych. Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej jak takie usługi wyglądają, czy dużo firm je posiada oraz jak nadaje się przesyłkę paletową.

Gabaryty nie są problemem

Główny problem, z jakim stykają się osoby nadające większe przesyłki, są ich gabaryty. Mowa tutaj o rozmiarach, ale również o wadze. Wtedy właśnie usługi kurierskie paletowe mogą być dobrym wyjściem z sytuacji. Dlaczego tak jest? Otóż jeżeli załadujemy towar na paletę, to bez problemu możliwe jest zładowanie go do ciężarówki bądź dostawczaka za pomocą windy, którą instaluje się przy tych pojazdach. Dzięki temu można spokojnie przesłać bardzo duży i ciężki towar, jak na przykład kompletne silniki samochodowe czy skrzynie biegów. Powinniśmy mieć własne palety i już przygotowany towar, gdy kurier przyjedzie go odebrać, za pomocą specjalnego wózka paletowego wciągnie go na windę zamontowaną przy aucie, podniesie na poziom ładowni i wprowadzi do środka za pomocą wózka. W ten sam sposób towar będzie rozładowany u klienta. Szybko, komfortowo i bez problemów.

Można wysyłać palety praktycznie dowolnych rozmiarów, nawet wysyłka palety 300 kilogramowych nie jest problematyczna, po prostu przyjedzie odpowiednio większy samochód by ją zabrać. Niestety jeżeli chodzi o dostępność takich usług, to wciąż nie jest ona zbyt duża, ale z czasem staje się coraz większa. Nie musimy jednak wcale być przedsiębiorcą i mieć podpisanej stałej umowy, można też korzystać z usług przewozu palet jednorazowo i płacić jak za zwyczajne przesyłki kurierskie.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedemnaście − dziewięć =