W co wyposażyć pensjonat?

W ostatnim czasie powstaje w naszym kraju wiele różnej klasy pensjonatów, które pojawiają się głównie na terenach turystycznych. Pensjonat to obiekt świadczący usługi o charakterze hotelarskim – łącznie z całodziennym wyżywieniem i miejscami noclegowymi w postaci co najmniej siedmiu pokojów. Warto zaznaczyć, że w zależności od wyposażenia oraz zakresu usług można wyróżnić kilka kategorii omawianych obiektów – od jedno- do pięciogwiazdkowych. Niezależnie od renomy, w każdym pensjonacie muszą się znaleźć takie elementy, jak choćby ręczniki czy funkcjonalne meble.

Wszystko zależy od klasy obiektu, ale pewne rzeczy się powtarzają

Odpowiednie wymagania odnośnie m.in. wyposażenia pensjonatów znajdują się w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki i Pracy z 2004 roku. W dokumencie tym zostały precyzyjnie omówione warunki konieczne do spełnienia dla konkretnych kategorii omawianych obiektów. W niniejszym artykule zostaną przedstawione uniwersalne elementy wyposażenia, które powinny się znaleźć w każdym tego typu miejscu. Oto one:

– łazienka – wanna z baterią, kabina prysznicowa, umywalka z blatem oraz półką, lustro z odpowiednim oświetleniem, kosz na śmieci (odporny na ogień), dozownik do mydła w płynie, ręczniki bawełniane lub bambusowe (te dobrej jakości można znaleźć na https://darymex.pl/reczniki/hotelowe), wieszaki, muszla klozetowa, wyposażenie uzupełniające (m.in. dywanik, mydelniczka, pasta do zębów, kubek jednorazowego użytku itp.)

– pokój – łóżko jedno- lub dwuosobowe, pościel satynowa 160 x 200, biurko (ewentualnie stół), szafa garderobiana (z co najmniej 5 wieszakami na jedną osobę), lustro, wieszak ścienny, stolik nocny, lampka, oświetlenie ogólne

– wentylacja mechaniczna – zarówno w części ogólnej, jak i wyciągowej

– recepcja – z telefonem oraz faksem dla gości

– dostęp do radia i telewizji

– hall recepcyjny – o minimalnej powierzchni 20 m2

– pralka (ewentualnie usługa prania wliczona w cenę pokoju)

– bar kawowy albo sala klubowa, w której serwuje się napoje

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × cztery =