W jakich wnętrzach sprawdzą się ludowe dekoracje?

Ozdoby o charakterze ludowym coraz częściej goszczą w naszych salonach i jadalniach. Są najczęściej kolorowe i bardzo ozdobne, dlatego stanowią ciekawy akcent kolorystyczny na gładkiej ścianie lub prostej komodzie. Mimo swojego sielskiego uroku, nie są jednak odpowiednie do każdego typu wnętrza.

Etniczne mariaże

Ozdoby ludowe z pewnością będą gryzły się z klimatem pomieszczeń utrzymanych w stylu glamour, bądź art deco, a także tych stawiających na minimalizm. Folklorystyczne dekoracje sprawdzą się natomiast w salonach i kuchniach zaaranżowanych na styl sielski, rustykalny lub skandynawski. Nieco więcej swobody w używaniu ludowych dekoracji mamy w okresie Bożego Narodzenia. Rzeźbione figurki aniołków, szopki z drewna, czy pachnące stroiki wprowadzają nastrój przytulności i swojskości tak cenione w zimowym czasie niezależnie od stylistyki pomieszczenia. Z tego względu będą pasowały do praktycznie każdego rodzaju wnętrza.

Nie tylko pchli targ

Istnieją różne rodzaje dekoracji ludowych, dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie nowego bibelotu, należy zastanowić się nad ogólnym klimatem, jaki chcemy nadać naszemu mieszkaniu i na tej bazie zacząć kompletować ozdoby. Na szczęście w dzisiejszych czasach nie musimy już włóczyć się po targach staroci i cepeliach by kupić oryginalną, wymarzoną dekorację. Obecnie wielu ludowych artystów pracuje zdalnie, więc do zakupu ręcznie wykonanej makramy, czy drewnianego konika sklep internetowy także będzie odpowiedni. Wystarczy odrobina czasu i cierpliwości i z pewnością uda nam się upolować wymarzony drobiazg z duszą.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × dwa =