Najważniejsze akcesoria do e-papierosa

Największa popularyzacja e-papierosów w Polsce nastąpiła na przełomie 2008 i 2009 roku. Do tej pory gadżety te cieszą się ogromną popularnością, która nawet na chwilę nie chyli się ku spadkowi. Dowodem na to są wciąż rozwijające się firmy, które stale wprowadzają na rynek nowości dla miłośników vapingu. Użytkownicy niestandardowych papierosów chwalą je głównie za mniejszą szkodliwość dla zdrowia i prostotę posługiwania się nimi. By przedłużyć żywotność e-papierosa, warto kupić kilka akcesoriów, których wybór jest wyjątkowo szeroki.

Liquid

Wiadomo, że bez e-liquidu nie da się korzystać z elektronicznego papierosa. W składzie takiego płynu znajdują się: glikol propylenowy, gliceryna, nikotyna oraz aromat. Wspominając o aromatach tytoniowych, należy dodać, że ich dostępność i różnorodność jest na tyle duża, by każdy vaper mógł znaleźć swój ulubiony. Od standardowych owocowych po wariacje takie jak maślane ciastko czy cola.

Liquidy występują w wariantach o różnym stężeniu nikotyny. Wielu palaczy decyduje się jednak na samodzielną produkcję olejków. Należy wtedy pamiętać o bazach nikotynowych oraz wcześniej wspomnianym glikolu i glicerynie. Aromat pozostaje kwestią preferencji smakowych.

Ładowarka

Jak sama nazwa wskazuje, elektroniczny papieros do działania potrzebuje prądu. Ładowarka jest więc elementem, z którym nie można się rozstawać. W pełni naładowana bateria potrafi wytrzymać cały dzień. Błędem często popełnianym jest ładowanie e-papierosa ładowarką przeznaczoną na przykład do telefonu. To, że pasuje ona do gniazda, nie oznacza, że dobrze współpracuje ze sprzętem.

Etui i smycz

Chroni przed porysowaniem, obtarciami czy przypadkowym upadkiem i minimalizuje związane z tym straty. Etui do papierosa w wersji elektronicznej wcale nie jest zbędne. Smycz dodatkowo pozwala mieć swój gadżet zawsze pod ręką.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewiętnaście + 17 =