Dlaczego podczas rozprawy o przyznanie opieki rodzicielskiej warto posiadać adwokata?

Nie każde małżeństwo jest udane. Gdy dojdzie do rozpadu związku i para decyduje się na rozstanie, pozostanie kwestia tego, u którego z rodziców pozostaną dzieci. Często aspekt ten potrafi spędzać sen z oczu przez długie lata, gdy toczy się proces sądowy. Odwołania, ponowne rozprawy, orzekanie o winie, potrafi niejednego człowieka wykończyć nerwowo. Dlatego też walcząc z drugą stroną o przyznanie opieki nad dziećmi, zdecydowanie powinniśmy skorzystać z pomocy adwokata. Sprawdzamy dlaczego jeszcze poleca się wykorzystać takie rozwiązanie.

Oszczędność czasu

Adwokat zajmie się całą kwestią formalną naszego procesu o prawo do opieki. Wypełnianie formularzy, przygotowywanie pism, wnoszenie opłat sądowych – to wszystko nie będzie musiało nas bezpośrednio zajmować. Unikamy też wszelkich błędów formalnych i proceduralnych, które mogą spowodować znaczne przedłużenie się procesu, ponieważ sąd będzie wzywał nas do uzupełniania braków. To będzie z kolei prowadziło do przekładania terminów rozpraw o kolejne bezcenne miesiące.

Waga procesu

Trzeba wziąć pod uwagę również fakt, że uzyskanie prawa do opieki spowoduje, że będziemy mogli z naszymi dziećmi zamieszkać. Każdy z rodziców bardzo tego pragnie – nie możemy więc liczyć, że druga strona łatwo nam odpuści. Właśnie dlatego potrzebny będzie nam bardzo dobry prawnik. Takich posiada między innymi Kancelaria adwokacka Opole Adwokat Figzał to jeden z jej specjalistów, którzy zajmują się głównie sprawami rozwodowymi. Wiedza i doświadczenie takich osób sprawią, że będzie do rozpraw przygotowani najlepiej, jak to tylko możliwe.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *