Romantyczny ślub w stylu retro – jaką suknię wybrać?

Urządzanie ślubu i wesela w stylu retro jest coraz bardziej popularne. Dużą część par młodych decyduje się właśnie na tako rozwiązanie, jako alternatywę dla dotychczas modnych i wystawnych ślubów oraz wesel. Szacuje się, że trend ten utrzyma się jeszcze przez bardzo długi czas – dowodem na to zdaje się być coraz szerszy asortyment produktów ślubnych (sukienki ślubne, dodatki, akcesoria), jakie można spotkać w dużej części sklepów oraz salonów.

Romantyczna sukienka w stylu retro

Znalezienie idealnej sukni ślubnej w stylu retro nie jest łatwym zadaniem. Nie każda też kobieta będzie czuła się w takiej kreacji dobrze, szczególnie jeśli lubi przepych oraz bogato zdobione suknie ślubne – nie warto się przekonywać do stylu retro na siłę, ponieważ jest akurat modny. Warto jest postawić na własny gust oraz preferencje, tak aby czuć się dobrze podczas tak ważnego dnia jakim jest ślub.

Suknia ślubna utrzymana w stylu romantycznym i rustykalnym powinna cechować się dużą zwiewnością oraz lekkością – bardzo często występują w niej lekkie falbany i koronki niczym te z firanki większości babć. Te cechy sprawiają, że prezentuje się ona bardzo dziewczęco. W sukniach ślubnych tego typu raczej nie znajdą się mocno rozkloszowane fasony i gorsety z bogatymi zdobieniami – stawia się raczej na minimalizm oraz przemyślany dobór wzorów, które cechuje się bardzo dużą delikatnością. Niektóre suknie ślubne posiadają uroczą baskinkę. Decydując się na suknię ślubną w stylu rustykalnym warto jest postawić również na długi i koronkowy welon albo wianek z polnych kwiatów.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *