Wózek dziecięcy na lata – czym kierować się w wyborze?

Wybór wózka dziecięcego spędza sen z powiek niejednego rodzica. Jako, iż jest to dość duży wydatek, chcemy, by dany model był ładny, funkcjonalny i trwały. Na początku musimy sprecyzować nasze wymagania co do pojazdu dla maluszka. Przede wszystkich chodzi o teren, po którym głównie się poruszamy. Dużo wyżej postawimy poprzeczkę, jeśli nasza okolica to pola, lasy lub tereny górskie, które wymagają bardzo dobrej amortyzacji i pompowanych kół.

Otoczenie miasta jest łaskawsze dla dziecięcych czterokołowców, a zawieszenie nie jest poddawane katorżniczym próbom, w związku z czym tu sprawdzą się kółka żelowe, albo nawet plastikowe. Istotna jest też łatwość składania pojazdu malucha i jego wielkość, gdyż większość z nas wózek przewozi w bagażniku auta. Najbardziej uniwersalne są wózki wielofunkcyjne, takie jak te dostępne na https://www.wozki-mutsy.pl/wozki-dzieciece-wielofunkcyjne. Wersja 2w1 lub 3w1 pozwoli nam na korzystanie z niego aż do momentu, w którym mały pasażer sam zdecyduje o rozpoczęciu przygody ze spacerami na własnych nogach.

Pomocne gadżety

Kupując wózek, który ma nam posłużyć przez długi czas, nie sugerujmy się dodatkowym wyposażeniem. Wszelkiego rodzaju moskitiery, osłony przeciwdeszczowe, jak również torby możemy dokupić osobno np. na https://www.wozki-mutsy.pl/akcesoria-do-wozkow-dzieciecych. Doposażając pojazd naszego dziecko, warto pomyśleć też o swojej wygodzie montując np. uchwyt na kubek. Jeśli mamy dwójkę maluchów, starszak może przemieszczać się na podczepiane do stelaża platformie, dzięki czemu unikniemy zakupu modelu wózka dwuosobowego. Wybierając pasującą nam wersję czterokołowca, zwróćmy uwagę na to, czy tapicerka jest zdejmowana. Będzie ona narażona na plamy, więc wymaga częstego prania, a ewentualne dodatkowe wzory i kolory, proponowane przez producenta, pozwolą nam cieszyć się ukochanym, wygodnym pojazdem przez wiele lat.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × jeden =