Buty trekkingowe damskie letnie – ile powinny kosztować solidne?

Dobre buty trekkingowe damskie letnie są niezbędne podczas każdej przygody na świeżym powietrzu. Muszą być wygodne, wodoodporne i lekkie. Najważniejszym jest jednak, aby dobrze pasowały.

Ile (średnio) za nie zapłacimy?

Średnia cena za buty trekkingowe damskie letnie wynosi 500 zł. Buty te bywają kosztowne, jednak wykonane są w taki sposób, abyś nie musieli martwić się o ich wytrzymałość.

Przede wszystkim są one wygodne i bardzo lekkie, więc świetnie nadają się na spacery lub wycieczki. Mają cholewkę z siatki, dzięki której są oddychające i utrzymują stopy w chłodzie w gorące dni. Podeszwy wykonane są z gumy, więc zapewniają dobrą trakcję na śliskich powierzchniach.

Wybierajmy tylko dobrze dopasowane obuwie

Aby dowiedzieć się, czy buty trekkingowe damskie letnie są odpowiednio dopasowane, zawsze powinnaś przymierzać model osobiście. Ewentualnie możesz polegać na opiniach online od innych wędrowczyń, które już zakupiły dany but. Oto kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę podczas czytania recenzji:

Jak dobrze but jest dopasowany? Czy jest za ciasny, czy za luźny? Czy ociera się o kostkę lub palce? Czy pasują jak ulał, czy może jednak jest źle uszyty/ wykonany?

Ważne jest, aby rozwiać wątpliwości wcześniej, bowiem wybierając się na szlak w niewłaściwych butach, narażasz się na otarcia i przewlekły ból stóp. Wędrując powinniśmy się cieszyć, a nie męczyć z niewłaściwym obuwiem

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *