Akcesoria przydatne do drona

Drony to ostatnio bardzo popularne urządzenia, coraz częściej używane nie tylko przez profesjonalistów, ale także przez amatorów latających sprzętów. Zdarza się tak, że można je nabyć jedynie w bardzo okrojonej wersji, w związku z czym warto zaopatrzyć się w dodatkowe akcesoria, które spowodują, że nasz obiekt latający będzie odpowiednio zabezpieczony, ładniejszy i bardziej funkcjonalny.

Na co się zdecydować?

Decydując się na zakup drona, należy pomyśleć o dobraniu pasujących elementów osprzętu, które nie zostały dołączone do wersji dostępnej w sklepie. Pozwolą one w pełni skorzystać z potencjału naszego wielowirnikowca. Po pierwsze, w związku z tym, że często zabieramy go ze sobą na dalsze wyprawy, powinniśmy zaopatrzyć się w torbę, plecak ochronny albo walizkę transportową. Posiadanie tego typu produktu jest konieczne, bo przecież latanie dronem jest zakazane w okolicy budynków czy ulic. Musimy zatem wyjechać poza miasto, tam gdzie nie ma ludzi.

Oprócz transportera może nam się również przydać specjalna antena (zwiększająca zasięg), zapasowy akumulator lub ładowarka (latające sprzęty szybko się rozładowują i może to być bardzo frustrujące), śmigła (kolizje i upadki, które nierzadko są codziennością, mogą się zakończyć zniszczeniem tego elementu; można też dokupić specjalne nakładki na śmigła marki Ryze), gimbal (system do nagrywania i robienia zdjęć z wysoką jakością sygnału, pozwalający zdalnie sterować ruchem zamontowanej kamery), pilot (jeśli nie chcemy sterować sprzętem za pomocą smartfona) oraz wifi repeater (wzmacniacz sygnału, konieczny gdy szybkość działania internetu słabnie). Ten ostatni element można znaleźć na https://www.drony.net/wzmacniacz-sygnalu-wifi-xiaomi-mi-wifi-repeater-2.html.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 − 2 =