Z jakich opcji skorzystać, jeśli chcemy wysłać paczkę za granicę?

Wysyłając paczkę kurierską do innego kraju należy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Przede wszystkim adres odbiorcy musi być bardzo dokładny. W przeciwnym razie przesyłka może wędrować pomiędzy magazynem a odbiorcą i to znacznie wydłuża czas jej dostawy. Ważne też, aby podać numer kontaktowy do odbiorcy aby kurier mógł się z nim skontaktować na wypadek niejasności. Numer nadawcy tez może się okazać przydatny w razie braku możliwości dodzwonienia się i skontaktowania z adresatem.

Ubezpiecz wartościową przesyłkę

Każda przesyłka ma standardowe ubezpieczenie w razie jej uszkodzenia. Jednak, gdy wysyłamy wartościowe rzeczy, przekraczające standardową wartość ubezpieczenia dobrze jest wykupić dodatkową opcję. Cena ubezpieczenia zależy od wartości jaką podamy. Zwykle przy przesyłkach zagranicznych wartość ubezpieczenia jest wyceniana indywidualnie. Ważna jest zawartość przesyłki – inne ubezpieczenie będzie dla przedmiotów twardych, a inne dla kruchych, łamliwych czy delikatnych. Aby poznać cenę ubezpieczenia kuriera Inpost można wejść na stronę https://www.kurierovo.pl/cennik-przesylek/inpost-kurier. W zależności od wybranych parametrów przesyłki można łatwo zapoznać się z proponowanymi cenami.

Droższa opcja za pobraniem 

Gdy wybierzemy opcję pobrania wartość opłaty za przesyłkę będzie większa. Jednym z popularnych międzynarodowych kurierów jest firma UPS, uważana za jedną z najsolidniejszych firm. Czytelny Cennik UPS dostępny na portalach z wysyłkami paczek pozwala w prosty sposób ocenić jakie koszty poniesiemy w związku z wysyłką paczki za granicę.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 + trzynaście =