Sztuka nakładania lakieru na paznokieć

W dzisiejszych czasach coraz większą rolę w sferze zawodowej odgrywa wygląd. Elegancja nie dotyczy już tylko starannie dobranego i gustownego ubrania, lecz wiąże się także z odpowiednią fryzurą czy zadbanymi dłońmi. Ponadto imponująca prezencja dodaje kobietom pewności siebie, a co za tym idzie – poprawę samooceny i nastroju.

Tradycyjne lakiery do paznokci nie są jednak rozwiązaniem długotrwałym, gdyż nawet po kilku godzinach może dojść do odprysków, co prowadzi do zaniechania efektu. Aby przedłużyć okres trwałości manicure, zaleca się stosowanie nowoczesnych narzędzie kosmetycznych. Najważniejszym z nich jest lampa do utwardzania paznokci.

Najpopularniejszymi wersjami są urządzenia ledowe oraz wykorzystujące promienie UV. Pozwalają one na wykonanie zabiegu malowania paznokci lakierami hybrydowymi lub żelowymi, co pozwala cieszyć się znakomicie wyglądającym efektem nawet przez kilka tygodni. Przed przystąpieniem do zabiegu trzeba pamiętać o kilku zasadach pracy. Bardzo ważna jest dezynfekcja płytki, a następnie jej osuszenie i odtłuszczenie, co znacząco wpłynie na trwałość zrobionych paznokci.

Co zamiast standardowych metod upiększania paznokci?

Kiedy nie występuje możliwość wykonania manicure, można posłużyć się sztucznymi akcesoriami, jak na przykład tipsy migdałki. Doklejane paznokcie mogą prezentować się równie dobrze jak własna płytka. Wszystko zależy od staranności wykonania. Ich dużą zaletą jest trwałość, ponieważ rzadko się łamią i można w każdej chwili zmienić ich długość czy kształt.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

osiem − 1 =