Ogrodzenia przydatne w budownictwie

Zgodnie z obowiązującymi w naszym kraju przepisami prawa teren placu budowy powinien być odpowiednio zabezpieczony przed dostępem postronnych osób – głównie w celu zapewnienia im optymalnej ochrony. Zadbanie o to jest zazwyczaj obowiązkiem kierownika. Najczęściej wykorzystuje się specjalne ogrodzenia tymczasowe i barierki wykonane z metalu, ewentualnie wysokiej jakości tworzyw sztucznych. Można je bez większego problemu kupić albo wynająć na https://easyfence.pl/.

Konstrukcje pełne to absolutna podstawa

Na placach budowy stosuje się powszechnie przede wszystkim ogrodzenia tymczasowe pełne, wyprodukowane z blachy trapezowej stalowej, która jest dodatkowo ocynkowana dla zwiększenia wytrzymałości. Tego rodzaju elementy posiadają wysokość powyżej 1,5 m (maksymalnie do 3 m) i są przeważnie osadzone na betonowych stopach zakotwionych w ziemi, dzięki czemu ich usunięcie jest bardzo mocno utrudnione. Oprócz tego w strefie budowy wykorzystuje się często ogrodzenia ażurowe, wyróżniające się przęsłami zrobionymi z kwadratowych bądź okrągłych profili (połączonych z ramą rurową). Całość montowana jest na podporach z betonu i nierzadko wzmacniania specjalnymi zastrzałami bocznymi. Obie wymienione konstrukcje pmożna znaleźć na stronie  https://easyfence.pl/uslugi/ogrodzenie-tymczasowe/

Przydatnymi elementami są również:

–  barierki drogowe – metalowe i plastikowe (z tworzywa PCV)

–  bramy dwuskrzydłowe

–  zapory siatkowe wyposażone w widoczny z daleka pas folii odblaskowej (przystosowane do zamontowania lamp ostrzegawczych)

–  separatory plastikowe z otworami pozwalającymi a dociążenie wodą bądź piaskiem

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × pięć =