Co charakteryzuje dobre szampany?

Szampan to najbardziej popularne wino na świecie, określane mianem króla wszystkich trunków. Posiada ono musujący charakter i kojarzy się powszechnie przede wszystkim z luksusem oraz prestiżem. Z tego względu jest serwowane przeważnie podczas ważnych i dostojnych okazji, takich jak choćby bal sylwestrowy, jubileusz rocznicy ślubu czy wesele. Mnóstwo wysokiej klasy szampanów posiada w swojej szerokiej ofercie m.in. ten specjalistyczny sklep internetowy z winami: https://www.profilwino.pl/.

Trunek musi być w odpowiedni sposób wytwarzany

Podstawową cechą każdego dobrego szampana jest łagodny, subtelny smak połączony z jednolicie idealnym, złocistym kolorem (ewentualnie różowym). Chodzi bowiem o to, aby skutecznie orzeźwiał i wprawiał w dobry nastrój. Dlatego też najlepsze są szampany produkowane tradycyjną metodą, czyli bez sztucznego nasycania dwutlenkiem węgla. Idealny proces wytwarzania polega w tym przypadku na umieszczeniu soku z białych lub czerwonych winogron w specjalnych kadziach, gdzie po dodaniu odpowiedniej ilości drożdży i cukru napój spokojnie fermentuje (w całkowicie naturalny sposób). Potem rozlewany jest do butelek i dojrzewa w nich przez co najmniej 5 lat. Dzięki temu charakteryzuje się niepowtarzalnym smakiem oraz aromatem.

Kluczowe znaczenie ma również wybór właściwego szczepu winogron. Zdecydowanie najbardziej godne polecenia są francuskie szczepy pinot noir, pinot meunier, a także chardonnay. Dodajmy, że szampany różnią się między sobą poziomem wytrawności, intensywnością i kolorem. Jeśli zależy nam na zakupie tego trunku z najwyższej półki, koniecznie zapoznajmy się z ofertą tego sklepu online: https://www.profilwino.pl/pl/c/Szampany/71.

 

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

osiem + 1 =