Co można zrobić z uszkodzonym samochodem?

Samochody osobowe są dzisiaj codziennością – wykorzystujemy je każdego dnia, dojeżdżając nimi do pracy, szkoły czy na zakupy. Jest to rozwiązanie przede wszystkim niezwykle komfortowe, gdyż pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu i nerwów. Niekiedy jednak auto ulega wypadkowi na drodze, wskutek czego zostaje poważnie uszkodzone, a często nie nadaje się do dalszej eksploatacji. W takiej sytuacji istnieje kilka sposobów na jego pozbycie się, a najlepszym z nich jest oddanie go do skupu. Jeśli interesuje nas sprawdzony i rzetelny skup aut Pruszków jest miastem, w którym taki punkt funkcjonuje od wielu lat. 

Samodzielna rozbiórka pojazdu to najgorsze rozwiązanie

Posiadając uszkodzony samochód osobowy, pamiętajmy o tym, że własnoręczna jego rozbiórka i sprzedaż części w internecie albo na stacjonarnej giełdzie jest procederem nielegalnym. Wynika to z faktu, że unikamy w ten sposób opłacania OC, a dodatkowo zaśmiecamy środowisko naturalne (niepotrzebne elementy lądują często w lesie). Znacznie lepszym pomysłem jest zezłomowanie zniszczonego pojazdu w specjalistycznej Stacji Demontażu. Dzięki temu oszczędzimy sobie załatwiania formalności (z wyjątkiem wyrejestrowania w urzędzie komunikacji), a poza tym otrzymamy drobną kwotę pieniężną – przeważnie zamyka się ona w granicach 400-1000 zł, oczywiście w zależności od modelu.

W sytuacji, gdy nasz samochód jest w zadowalającym stanie technicznym, możemy również sprzedać go w skupie. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim możliwość otrzymania całkiem sporej zapłaty w formie gotówki lub przelewu na konto. W tym przypadku wycena następuje zazwyczaj po oględzinach dokonanych przez wykwalifikowanego rzeczoznawcę. Na uwagę zasługuje zwłaszcza skup aut w Koninie, ponieważ słynie on z wysokich stawek i ekspresowego działania (sprzedaż następuje w ciągu jednego dnia).

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 + 11 =