Co wchodzi w skład ubezpieczenia auta?

Obowiązek ubezpieczenia samochodu dotyczy wszystkich kierowców, którzy chcą legalnie poruszać się po drogach nie tylko w Polsce, ale także w innych krajach. Zakres polisy może być bardzo szeroki, a wybór poszczególnych jej składników zależy od indywidualnych preferencji. Można zdecydować się na OC, AC lub pełen pakiet Assistance. 

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie? 

Jazda autem wiąże się często z ryzykiem wystąpienia na drodze nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Dlatego też warto być zabezpieczonym na wypadek takiej sytuacji. W wielu krajach Europy obowiązuje obowiązkowe ubezpieczenie pojazdu Niemcy są właśnie jednym z tych krajów. Najbardziej podstawową jego wersją jest OC, którego celem jest zabezpieczenie poszkodowanych, którzy brali udział w zdarzeniu drogowym. W razie stłuczki osoba poszkodowana otrzymuje rekompensatę poniesionych strat, która wypłacana jest z polisy sprawcy. AC, czyli autocasco to dobrowolne ubezpieczenie, którym można objąć pojazd i wszystkie znajdujące się w nim rzeczy. Wypłacane jest ono w razie kradzieży, zniszczenia lub ich uszkodzenia.

Assistance natomiast to pełen pakiet ochrony. Zapewnia osobie ubezpieczonej określony rodzaj pomocy, np. bezpłatne odholowanie pojazdu do najbliższego warsztatu, jeśli się zepsuje. Jest ono niezwykle przydatne dla osób, które dużo podróżują. W razie wystąpienia problemów podczas jazdy samochodem ubezpieczony może otrzymać pojazd zastępczy lub zostać zakwaterowany w hotelu do czasu naprawy jego własnego. Może także przydać się na pokrycie ewentualnych kosztów pobytu w szpitalu w razie poważniejszego wypadku.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 + 11 =