Deski tarasowe egzotyczne – z jakiego drewna?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Deski tarasowe egzotyczne są wykonane z różnych gatunków drewna i mają wiele zalet w porównaniu z tradycyjnym drewnem. Na przykład, są bardziej trwałe, mniej podatne na infekcje termitów i mogą być traktowane środkami chemicznymi, aby uczynić je odpornymi na elementy. Egzotyczne deski tarasowe są wyjątkowe, ponieważ mają wiele naturalnych cech, które odróżniają je od innych rodzajów drewna.

Obecnie na rynku dostępna jest szeroka gama egzotycznych desek tarasowych. Można je znaleźć w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego i tartakach w całym kraju.

Niektóre z najbardziej popularnych egzotyków obejmują:

Drewno tekowe 

Jest to jeden z najdroższych egzotycznych drewien używanych do celów deckingowych, ponieważ jest bardzo twardy i nie odpryskuje łatwo podczas cięcia. Teakwood ma bogaty złoty kolor, który czyni go idealnym do użytku zewnętrznego, gdzie będzie narażony na działanie promieni słonecznych.

Ipe

Ipe jest kolejnym drogim egzotycznym drewnem, które było używane jako materiał do deckingów przez lata, ponieważ opiera się uszkodzeniom wody lepiej niż jakiekolwiek inne drewno dostępne obecnie.

Cedr 

To miękkie drewno pochodzi ze wschodniej części Ameryki Północnej i jest często używane jako element akcentujący na pokładach lub gankach, ponieważ ma tak piękne ubarwienie, które ładnie kontrastuje z innymi rodzajami twardego drewna używanego do celów deckingowych, takich jak klon lub dąb.

Bambus

Bambus jest w rzeczywistości klasyfikowany jako trawa, a nie drewno, ale może być także używany.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zaaranżować małe wnętrze mieszkania w wygodne meble?
Jak zaaranżować małe wnętrze mieszkania w wygodne meble?
Wystrój wnętrza znacząco wpływa nie tylko na komfort użytkowania danej przestrzeni, ale także na samopoczucie podczas przebywania w niej. Jednym […]
Łańcuchy transportowe. Czym muszą się charakteryzować?
Łańcuchy transportowe. Czym muszą się charakteryzować?
Łańcuchy transportowe to niezbędny element konstrukcyjny w każdym przenośniku łańcuchowym. Powinien być przede wszystkim odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, ale […]
Kominek domowy – jak o niego zadbać, czy jest ekonomiczny?
Kominek domowy – jak o niego zadbać, czy jest ekonomiczny?
Są piękne, dodają ciepła i nastroju do przestrzeni życiowej, a nawet mogą sprawić, że dom będzie bardziej energooszczędny. Ich konserwacja […]
Ostatnie wpisy
Polecamy