Jak zaoszczędzić miejsce w małym mieszkaniu?

Urządzając niewielkie mieszkanie, należy dokładnie zastanowić się nad dobrym zagospodarowaniem przestrzeni. Dzięki temu bowiem będziemy mieli do dyspozycji więcej wolnego miejsca we wnętrzach. Kluczową rolę odgrywa tutaj kreatywność, stosowanie się do kilku uniwersalnych zasad oraz wprowadzenie w życie konkretnych praktycznych rozwiązań. Warto pomyśleć choćby o narożnikach skórzanych czy półkach podwieszanych pod sufitem, choć to oczywiście nie jedyne interesujące sposoby na przestronne mieszkanie. 

Schowki i funkcjonalne meble to najlepsze rozwiązania

Jeśli zależy nam na zyskaniu sporej ilości wolnego miejsca mimo niewielkich rozmiarów mieszkania, to w pierwszej kolejności postarajmy się zagospodarować powierzchnię powyżej szafek. Doskonałym pomysłem jest zrobienie schowków nad drzwiami, ewentualnie pod schodami, gdzie można z powodzeniem umieścić rzeczy, z których korzysta się sporadycznie. Zaleca się również wykorzystywanie ozdobnych pudełek oraz koszyków i ukrycie w nich drobiazgów (umieśćmy je na dnie szafy). 

Kolejne ciekawe rozwiązania to m.in. składane stoły, wysuwane blaty (można je rozłożyć i złożyć dosłownie w kilka sekund), a także specjalne skrzynie z siedziskiem zamiast krzeseł.  Bardzo dużo miejsca zaoszczędzimy też dzięki drzwiom przesuwnym, fotelom z funkcją relax (np. tego typu https://bostonsofa.pl/fotele-z-funkcja-relax) i łóżkom z wysuwaną szufladą na pościel czy odzież.

W wysokich pomieszczeniach sprawdzą się natomiast półki biegnące pod samym sufitem na przedmioty, które powinny być poza zasięgiem naszych dzieciaków. Z kolei w niedużej łazience zainstalujmy pojemniki na drzwiach szafek (wystarczy je przykleić taśmą dwustronną) – jest to bowiem idealny sposób na organizację różnych kosmetyków czy drobnych przyborów.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć − 5 =