Dlaczego izolacja termiczna w budynku jest taka ważna?

Kiedy inwestor przystępuje do budowy domu lub do jego remontu, ogromną wagę powinien przywiązywać do zabezpieczenia termicznego budynku. Większości z nas takie prace kojarzą się z ocieplaniem ścian i dachu. Jednak zadbać należy także o ocieplenie stropów i posadzek, co ma ogromny wpływ na oszczędności w zużyciu energii potrzebnej do ogrzewania budynku.

Materiały termoizolacyjne na budowie

Podczas prac mających na celu ocieplenie ścian i stropów, jako materiału izolacyjnego najczęściej używa się styropianu i wełny mineralnej. To popularne surowce i często inwestorzy mają dylemat, który z nich wykorzystać. Wełna jest bardziej sprężysta i nie jest palna, styropian natomiast jest dużo bardziej odporny na wilgoć.

Możliwe jest także zastosowanie innych rozwiązań i materiałów. Do termoizolacji poziomych powierzchni wykorzystuje się technologię, którą można zamówić pod wskazanym adresem https://thermowhite.info/.

Dobrze wykonana izolacja termiczna zapewnia utrzymanie temperatury wewnątrz budynku, a tym samym radykalnie zmniejsza koszty ogrzewania zimą i chłodzenia podczas upałów.

Podczas wykonywania prac pamiętać należy także o zastosowaniu odpowiednich okien i drzwi zewnętrznych, które mają ogromny wpływ na szczelność budynku.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *