Zabawki rozwijające wyobraźnię i kreatywność

W natłoku asortymentu w sklepach z zabawkami dla dzieci łatwo się pogubić bowiem wiele produktów przyciąga uwagę i wydaje się być atrakcyjna. W praktyce jednak wiele z nich szybko znudzi się najmłodszym. Wybierając określoną rzecz, warto zadbać o to, aby wpływała ona na rozwój malucha. Najlepiej zatem by zabawki nie tylko pobudzały wyobraźnię, ale i wymagały kreatywności.

Siła w tradycji

Nieodmiennie jednymi z najchętniej wybieranych przez rodziców opcji są puzzle i układanki (możesz je kupić tutaj: https://www.runo.sklep.pl/80-puzzle-i-ukladanki). Są one nieocenione względem rozwoju dziecka, ponieważ uczą go logicznego myślenia i wyciągania wniosków, a jednocześnie zmuszają do utrzymania koncentracji i pomagają w wyrabianiu sprawności manualnej. Proste wzory mogą się przydać już na początku wychowania, a wraz z wiekiem zaleca się zwiększanie liczby elementów i poziomu trudności, by pozostawało to nie tylko zabawą, ale i wyzwaniem dla młodego człowieka. Nie mniej kreatywną zabawką będą klocki, które wymagają wyobrażania sobie konstrukcji i wyrabiają już w takim wieku nawyk myślenia przestrzennego. Do tego wariantów ich wykorzystania jest niemalże nieskończenie wiele, więc z pewnością posłużą im one przez bardzo długi czas.

Nowoczesne rozwiązania

Wraz z rozwojem rynku zabawek pojawiają się coraz to nowe gadżety, które również mogą się okazać bardzo inspirujące. Jest to na przykład zestaw diy dla dzieci, który z uwagi na swoją różnorodność z pewnością nie znudzi się tak szybko. Ciekawym wyborem są też kostki sensoryczne oraz edukacyjne. Wpływają one na rozwój na wielu płaszczyznach, w tym zarówno koordynacji wzrokowo-ruchowej, jak i odbierania bodźców oddziałujących na zmysły dziecka.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć + piętnaście =