Gdzie w Polsce wybrać się na spływ kajakowy?

Polska ma wiele do zaoferowania tym, którzy cenią sobie pływanie w kajaku. Zróżnicowanie geograficzne powoduje, że występują w naszym kraju górskie i nizinne rzeki oraz jeziora, połączone czasami systemem kanałów. Daje to wręcz nieograniczone możliwości wyboru tras i miejsc, które można zwiedzić w trakcie spływu. Kajakarstwo rekreacyjne jest sportem dla każdego. Nie potrzeba tu wybitnej sprawności i kondycji, powszechnie dostępne są wypożyczalnie i firmy, które za opłatą biorą na siebie trud organizacji spływu.

Tam gdzie dziko i malowniczo. 

Górskie trasy wodne, znajdujące się przede wszystkim w Małopolsce, to takie rzeki jak Białka, Dunajec czy Skawa. Wymagają one określonych umiejętności technicznych. Umiejętności te nie są już niezbędne na wycieczkach kajakowych odbywanych na spokojnych rzekach nizinnych oraz jeziorach. Popularny jest region świętokrzyski, przez który przepływa dzika i kręta Nida, okolice Suwałk, znane ze spływów Czarną Hańczą czy rzeka Drawa na zachodzie. Dobrym pomysłem może być też przepłynięcie wybranych akwenów mazur lub pomorza.

Istnieje też możliwość organizacji spływu, który połączy zwiedzanie rzeki i jezior. Odbywa się on między innymi na Kaszubach, gdzie znajduje się rzeka Wda razem z jeziorami Schodno i Radolne. Szlak poprowadzony jest urokliwym odcinkiem, cała wycieczka może trwać od jednego do dwóch dni. Spływ jest doskonałym sposobem nie tylko na indywidualny wypoczynek, ale też na integrację pracowniczą. Na stronie https://kajaki-domaszk.pl/wda/ można zapoznać się z mapą trasy i szczegółami oferty dla klientów indywidualnych i grup.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × 4 =