Jak prawidłowo ocieplić dom?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Właściwe ocieplenie domu ma ogromne znaczenie przede wszystkim ze względu na późniejsze koszty związane z jego ogrzaniem. Jeśli będzie ono wykonane nieprawidłowo może to skutkować wieloma problemami w przyszłości, takimi jak uciekanie ciepła bądź nadmierna wilgoć. Warto więc dowiedzieć się, jakich błędów podczas wykonywania ocieplenia trzeba unikać.

Zasady prawidłowego ocieplenia domu

W pierwszej kolejności trzeba przede wszystkim przygotować odpowiedni projekt termoizolacji. Pozwoli on dobrać odpowiednią jej grubość, która zapewni komfort termiczny. Bardzo ważne jest także właściwe przygotowanie podłoża, na którym umieszczone zostanie ocieplenie. Powinno być ono gładkie, aby materiał izolacyjny doskonale się go trzymał. Niezwykle istotnym etapem jest także wybór odpowiedniej metody.

Ocieplenie można bowiem wykonać z wykorzystaniem wełny mineralnej bądź styropianu. Coraz więcej osób decyduje się jednak na izolację natryskową za pomocą pianki poliuretanowej. Sprawdzi się ona świetnie przede wszystkim jeśli konieczne jest ocieplanie poddasza, ponieważ dociera w najmniejsze nawet zakamarki. Dzięki zastosowaniu tej metody cała powierzchnia jest odpowiednio zabezpieczona przed utratą ciepła oraz napływem gorącego powietrza w lecie.

Przed wykonaniem izolacji trzeba także dobrze przemyśleć wybór ekipy, która zajmie się wykonaniem tego zadania. Muszą to być doświadczeni fachowcy, którzy posiadają niezbędną wiedzę oraz umiejętności, ponieważ tylko wtedy będziemy mieć pewność, że prace przebiegną w odpowiedni sposób.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co to są urządzenia centralnego smarowania?
Co to są urządzenia centralnego smarowania?
W zakładach przemysłowych i produkcyjnych wykorzystywane są liczne maszyny, które wymagają regularnego smarowania. Jest to bowiem jedyna gwarancja ich sprawnego, […]
Wybór siedziska dla dzieci i nie tylko
Wybór siedziska dla dzieci i nie tylko
Pufa dla dziecka mierzy się z dużo większą liczbą wyzwań, niż ten sam mebel w wydaniu dla dorosłych. Dzieci mają […]
Jak dobierać dodatki do codziennej stylizacji?
Jak dobierać dodatki do codziennej stylizacji?
Wygląd jest dla wielu z nas bardzo ważny. Nie jest to niczym dziwnym, w końcu nie da się ukryć, że […]
Ostatnie wpisy
Polecamy