Jak należy dostosować odzież, aby spełniała normy BHP w naszej pracy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy pracodawca ma obowiązek zadbać o bezpieczeństwo swoich pracowników. Muszą być wyposażeni w odpowiednie narzędzia do pracy, a ich stanowisko powinno spełniać wszystkie normy bezpieczeństwa. Obowiązkowo pracownicy muszą odbyć szkolenie BHP. Konieczne jest także wyposażenie ich w odpowiednią odzież ochronną.

Ochrona pracowników w zakładzie pracy

Każdy pracownik, szczególnie pracujący w warunkach szkodliwych, musi być wyposażony w odzież, która zadba o jego bezpieczeństwo. Są to przede wszystkim wszelkiego rodzaju ubrania robocze jak bluzy, koszule, spodnie, kamizelki oraz dla pracujących na zewnątrz kurtki i płaszcze. Różny sprzęt, ubrania i akcesoria do bezpiecznej pracy nabyć można m.in. pod adresem https://olszar-sklep.pl/sklep-bhp.

Osoby pracujące w trudniejszy warunkach, narażone na uszkodzenie ciała lub utratę zdrowia, muszą być wyposażone w bardziej specjalistyczne ubrania i akcesoria. Należą do nich hełmy ochronne, okulary i gogle, przyłbice, rękawice, rękawy itp. W szczególnych przypadkach zastosować należy maski przeciwpyłowe i przeciw gazowe, fartuchy i bluzy spawalnicze, słuchawki i zatyczki do uszu oraz różnego rodzaju uprzęże i szelki zabezpieczające podczas prac na wysokościach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak się nauczyć jazdy samochodem?
Jak się nauczyć jazdy samochodem?
Uczysz się prowadzić samochód w ten sam sposób, w jaki uczysz się chodzić lub jeździć na rowerze – robiąc to. […]
Naprawa paneli operatorskich i innych urządzeń – na co trzeba zwrócić uwagę?
Naprawa paneli operatorskich i innych urządzeń – na co trzeba zwrócić uwagę?
Współcześnie w zakładach przemysłowych normę stanowią innowacyjne panele operatorskie. Są to urządzenia elektryczne pozwalające na ścisłe kontrolowanie maszyn wykorzystywanych w […]
Serwis klimatyzacji – jakie skuteczne kroki można w tej sferze podjąć
Serwis klimatyzacji – jakie skuteczne kroki można w tej sferze podjąć
Klimatyzacja to jeden z najbardziej popularnych systemów wykorzystywanych zarówno w domach prywatnych, jak i obiektach publicznych. Pozwala ona utrzymać odpowiednią […]
Ostatnie wpisy
Polecamy