Jak należy dostosować odzież, aby spełniała normy BHP w naszej pracy?

Każdy pracodawca ma obowiązek zadbać o bezpieczeństwo swoich pracowników. Muszą być wyposażeni w odpowiednie narzędzia do pracy, a ich stanowisko powinno spełniać wszystkie normy bezpieczeństwa. Obowiązkowo pracownicy muszą odbyć szkolenie BHP. Konieczne jest także wyposażenie ich w odpowiednią odzież ochronną.

Ochrona pracowników w zakładzie pracy

Każdy pracownik, szczególnie pracujący w warunkach szkodliwych, musi być wyposażony w odzież, która zadba o jego bezpieczeństwo. Są to przede wszystkim wszelkiego rodzaju ubrania robocze jak bluzy, koszule, spodnie, kamizelki oraz dla pracujących na zewnątrz kurtki i płaszcze. Różny sprzęt, ubrania i akcesoria do bezpiecznej pracy nabyć można m.in. pod adresem https://olszar-sklep.pl/sklep-bhp.

Osoby pracujące w trudniejszy warunkach, narażone na uszkodzenie ciała lub utratę zdrowia, muszą być wyposażone w bardziej specjalistyczne ubrania i akcesoria. Należą do nich hełmy ochronne, okulary i gogle, przyłbice, rękawice, rękawy itp. W szczególnych przypadkach zastosować należy maski przeciwpyłowe i przeciw gazowe, fartuchy i bluzy spawalnicze, słuchawki i zatyczki do uszu oraz różnego rodzaju uprzęże i szelki zabezpieczające podczas prac na wysokościach.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *