Jak produkowana jest siatka cięto-ciągniona? Ile trwa jej produkcja?

Siatka cięto-ciągniona to materiał składający się z szeregu splecionych drutów. Metal jest produkowany poprzez rozciąganie drutu, a następnie cięcie go pod kątem, tak aby krawędzie tworzyły ostre punkty. To właśnie te punkty sprawiają, że jest on tak skuteczny jako bariera bezpieczeństwa.

W jaki sposób produkowana jest siatka?

Siatka cięto-ciągniona producent jest produkowana w stosunkowo prosty sposób. Pierwszy krok w procesie obejmuje wykorzystanie kawałka drutu, skręcając go razem z innymi kawałkami drutu, aby stworzyć siatkę. Siatka ta jest następnie rozciągana, aż stanie się wystarczająco cienka, aby można ją było ciąć na kawałki o ostrych krawędziach. W ten sposób powstaje znany nam dziś kształt siatki cięto-ciągnionej.

To jak gruba będzie siatka cięto-ciągniona producent określane jest przez liczbę przejść przez matryce. Każde przejście spowoduje powstanie warstwy siatki cięto-ciągnionej, która jest dwa razy grubsza niż oryginalny materiał arkusza. Na przykład, jeśli zaczniesz od 1/4-calowego (6 mm) arkusza stałego materiału i przepuścisz go przez dwa zestawy matryc przy 100-procentowej ekspansji (2x), skończysz z gotowym produktem, który ma 1/2 cala (12 mm) grubości z 4 warstwami ekspansji na cal (1 cm).

Jak długo trwa produkcja?

Ilość czasu potrzebnego do wyprodukowania siatki cięto-ciągnionej zależy od kilku czynników, w tym: czy wykonujesz to w pojedynkę, czy zlecasz proces zewnętrznej firmie; jaki rodzaj sprzętu masz do dyspozycji; i ilu pracowników jest zaangażowanych w wykonanie produktu. Ogólnie rzecz biorąc, wykwalifikowany zespół produkcyjny, jest w stanie dostarczyć dużą ilość materiału w ciągu jednego dnia roboczego.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *