Jak uchronić się przed smogiem?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnich latach, wraz ze wzrostem emisji dwutlenku węgla i szkodliwych zanieczyszczeń problem smogu stał się tematem numer jeden. Jak nadzwyczaj precyzyjny bumerang, wraca on co roku z początkiem sezonu grzewczego. Liczne zakazy i ograniczenia w kwestii spalania paliw stałych jak dotąd nie odniosły większych skutków. Mieszkańcy dużych miast nadal muszą walczyć ze szkodliwymi środkami chemicznymi w powietrzu i niszczącymi płuca pyłami zawieszonymi. Ochrona przed smogiem jest trudna. O ile w domu możemy korzystać ze specjalnych oczyszczaczy powietrza, o tyle na zewnątrz nie mamy już zbyt wielkiego pola manewru. Nie jesteśmy przecież w stanie wziąć ze sobą zapasu tlenu czy odgrodzić się od atmosfery.

Jak zadbać o swoje zdrowie?

Doraźnym rozwiązaniem, które każdy może zastosować w celu ochrony siebie i swoich bliskich są maski antysmogowe. Nie pomogą one co prawda pozbyć się smogu, w oczekiwaniu na zmianę sytuacji będą jednak skutecznym zabezpieczeniem. Wyposażenie szczelnych masek w specjalne filtry skutecznie eliminuje możliwość dostania się niebezpiecznych drobnych cząsteczek pyłu do naszego układu oddechowego czy krwi.

Istnieją też maski wyposażone w filtry węglowe, które dodatkowo wyłapują inne toksyczne substancje z powietrza. Przy wyborze musimy jednak pamiętać, jak ważne jest właściwe dopasowanie konkretnego modelu do twarzy. Nieprawidłowy rozmiar nie będzie szczelnie przylegał, a co za tym idzie, nadal będziemy wdychać szkodliwy smog. Stosowanie tego typu rozwiązań polecane jest każdemu, niezależnie od wieku. Istnieją nawet maski przystosowane do uprawiania w nich sportu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dobry przewoźnik – czym powinien się charakteryzować?
Dobry przewoźnik – czym powinien się charakteryzować?
Otrzymałeś intratną propozycję pracy w Holandii, którą możesz co jakiś czas sezonowo wykonywać. Dzięki temu znacznie poprawisz swoją sytuację materialną. […]
Co zrobić, żeby uchronić się przed włamaniem?
Co zrobić, żeby uchronić się przed włamaniem?
Komfortowo urządzony dom to niemała satysfakcja dla jego właścicieli. Obecnie producenci oferują mnóstwo oryginalnych rozwiązań, które można dopasować do specyfiki […]
Sukienki od Moda Size Plus
Sukienki od Moda Size Plus
Każda kobieta, bez względu na to jaką ma sylwetkę i jaki rozmiar ubrań nosi na co dzień, chce wyglądać dobrze […]
Ostatnie wpisy
Polecamy