Jakie ubranka kupić dla noworodka?

Młodzi rodzice, którzy spodziewają się pierwszego dziecka zazwyczaj nie wiedzą, jakie ubranka będą przydatne w pierwszych miesiącach życia ich pociechy. Dobrze przygotowana lista zakupów do niemowlęcej wyprawki pozwoli zaoszczędzić czas oraz pieniądze. Dzięki niej uniknie się zakupu ubranek, które będą zupełnie nie przydatne, lub z których dziecko wyrośnie szybciej, niż zdąży je założyć.

Co powinno znaleźć się w wyprawce dla noworodka?

Wybierając ubranka, warto zwrócić przede wszystkim na materiał, z którego są one wykonane. Powinny to być naturalne tkaniny bezpieczne dla delikatnej skóry dziecka. Pozwolą one jej oddychać oraz zapobiegną powstawaniu podrażnień i alergii. Warto także zwrócić na sposób ich wykończenia pod szyją, a zawłaszcza na to, czy nie będą uwierały i obcierały. Wielu rodziców zastanawia się także, jaki rozmiary powinni zakupić dla swojej pociechy. Z reguły zaleca się, aby w najmniejszych rozmiarach zakupić jedynie kilka ubranek, ponieważ noworodek bardzo szybko rośnie i już po kilku dniach może okazać się, że potrzebna będzie odzież w większym rozmiarze.

Dzianinami dla dzieci, na które zdecydowanie warto się zdecydować są przede wszystkim różnego rodzaju body z długimi oraz krótkimi rękawkami, które z powodzeniem można wykorzystać nawet jako piżamkę. Na okres wiosenno-letni mogą przydać się także body na ramiączkach. W wyprawce powinny także znaleźć się zapinane na całej długości pajacyki, półśpiochy z bez uciskowym ściągaczem w pasie oraz wygodne kaftaniki. 

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *