Na co zwrócić uwagę podczas zakupu męskiej koszuli wizytowej w większym rozmiarze?

Niezależnie od rozmiaru koszuli zawsze zwracamy uwagę na podstawowe parametry z tabeli rozmiarów. Dzięki temu koszula będzie świetnie dopasowana, a tym samym będzie się dobrze prezentować. Zapewni też komfort, na którym przecież zależy wszystkim mężczyznom. Na co zatem dodatkowo zwrócić uwagę? Przede wszystkim na rozmiar kołnierzyka, który należy dobrać do obwodu szyi. Zapinając ostatni guzik, powinno jeszcze zostać miejsce na swobodny oddech. Kolejnym elementem jest długość rękawa. Obowiązujące zasady dress codu jasno wskazują, że powinien być o co najmniej kilka centymetrów dłuższy niż rękaw marynarki. Mankiet powinien zatem wystawać poza nadgarstek.

Warto też zadbać o odpowiednią długość koszuli. Materiał powinien być na tyle długi, by można go było swobodnie włożyć w spodnie. To szczególnie ważne wśród mężczyzn, którzy mają wystający brzuch. Dłuższa koszula zmniejsza ryzyko, że w czasie ruchu odsłonimy kawałek ciała.  Jeśli chodzi o męską odzież duże rozmiary są powszechnie dostępne, dlatego nie ma problemu z ich zakupem.

Obwód klatki piersiowej

Ostatnim elementem jest obwód klatki piersiowej. To miejsce, w którym guziki koszuli powinny zostawać w tej samej pozycji, także w czasie wydechu. Panowie często decydują się na mniejszy rozmiar ubrania, aby uzyskać efekt dopasowania czy podkreślenia sylwetki. Zwykle jednak rezultat jest odwrotny, a całość wygląda nieestetycznie. Aby poprawnie zmierzyć swój obwód, należy sprawdzić za pomocą miarki krawieckiej klatkę piersiową w jej najszerszym miejscu. Pomiar wykonujemy w pozycji swobodnej, stojącej na wydechu.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *