Polskie Tatry jako doskonałe miejsce na wakacje

Za oknem piękna pogoda, a właśnie planujesz letni wypoczynek? Jeżeli zastanawiasz się nad tym, gdzie spędzić najbliższy letni urlop, nie wahaj się dłużej – wybierz Tatry.

Najpiękniejsze polskie góry

Nieprzypadkowo to właśnie w Tatry rokrocznie zjeżdżają setki tysięcy turystów spragnionych wypoczynku. Góry te uważane są za najpiękniejsze pasmo Polski – nie bez przyczyny wysokie, tatrzańskie szczyty stały się bohaterami licznych wierszy i obrazów. Wycieczka w Tatry jest świetnym sposobem na zdrowy, aktywny kontakt z naturą, ale także i na skuteczny wypoczynek na świeżym powietrzu. Podczas wyprawy w góry warto dać się pochłonąć pięknu Morskiego Oka, a także wejść na Giewont czy wjechać kolejką na Kasprowy Wierch. Niezapomniane przeżycia gwarantowane.

Wycieczka w Tatry – gdzie się zatrzymać?

W okolicy Tatr znajduje się wiele miejscowości wypoczynkowych, które oferują atrakcyjne noclegi. Najlepszym pomysłem będzie pobyt w apartamentach w Zakopanem – największym i najpiękniejszym mieście regionu. Zakopane stanowi świetną bazę wypadową dla dalszych wycieczek po Tatrach. Z miasta kursują liczne autobusy, która pozwalają dojechać nawet do najbardziej oddalonych szlaków turystycznych. Piękna, góralska architektura Krupówek zachęca do długich spacerów, zakopiańska kuchnia słynie z przepysznych oscypków, a dostępne na miejscu muzea pozwalają uzupełnić wiedzę na temat Młodej Polski. Zakopane to idealne miejsce na wejście na sąsiednią Gubałówkę lub wyprawę do pięknej Doliny Kościeliskiej lub Doliny Chochołowskiej. 

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 + szesnaście =