Jak umyć okna bez smug?

Szklane powierzchnie nie należą do najłatwiejszych w czyszczeniu. Chociaż do interakcji z nimi nie będziemy potrzebować wielu elementów, to te wymagać mogą od nas sporych pokładów cierpliwości. Jak zabrać się za mycie okien, aby nie pozostawić na nich żadnych smug?

Narzędzia, które dają natychmiastowe efekty

Do zwalczania niektórych plam i zanieczyszczeń potrzebna nam będzie jedynie woda i uniwersalna ściereczka z mikrofibry. Jednak, co w przypadkach, gdy do czynienia mamy z tłustymi zabrudzeniami? Jednym z prostych trików, który w takiej sytuacji możemy wykorzystać, jest użycie standardowego płynu do naczyń (w niewielkiej ilości), który świetnie poradzi sobie z plamami tego typu.  Dla lepszych efektów, warto również zapatrzyć się w wielofunkcyjne urządzenia do mycia okien. Specjalny kij z wymienną wkładką ułatwi nam dotarcie do mniej dostępnych powierzchni, a butelka wielorazowego użytku pozwoli na stworzenie naturalnego środka do czyszczenia okien. 

Jednak jak umyć okna bez pozostawienia smug pomijając narzędzia, a skupiając się na samej technice? Okno należy czyścić z góry do dołu, a suszyć je oraz wycierać w odwrotnym kierunku. Przy polerowaniu bardzo dobrze spisują się nylonowe materiały, przynosząc lepsze korzyści od ręczników papierowych. Warto również do wody, której używamy do czyszczenia powierzchni, dodać płynu do zmiękczania tkanin lub gliceryny. Dzięki temu na szybie przez dłuższy czas nie będzie osadzać się kurz, a smugi po deszczu staną się jedynie wspomnieniem. Poszukujący ekologicznych rozwiązań stworzyć mogą w domu swój własny płyn do mycia okien (takie środki opierają się głównie na mieszance wody z octem oraz cytryną lub spirytusem salicylowym).

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 − 12 =