Jak z lotnisk w Barcelonie najszybciej dotrzeć do centrum?

Barcelona jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast w Hiszpanii. Ciepły klimat, piękne widoki oraz wspaniałe zabytki przyciągają turystów z całego świata. Planując podróż do tego katalońskiego miasta należy zastanowić się nad aspektem kluczowym – transportem z lotniska do centrum. Do Barcelony można dolecieć na dwa lotniska, które różnią się od siebie odległością od centrum miasta.

Reus

Lotnisko w miejscowości Reus jest położone ponad 100 kilometrów od serca Barcelony. Do centrum można dostać się komunikacją miejską, taksówką lub busem. Warto wziąć pod uwagę fakt, że jest to lotnisko, z którego relatywnie trudno dostać się do centrum miasta. Komunikacja miejsca oferuje tylko dwa rozwiązania – autobusy i pociągi. O ile autobusy są w miarę dobrze zgrane z grafikiem przylotów i odlotów, to na pociąg trzeba udać się do centrum miasteczka. Istnieje też możliwość wybrania transportu busem, w języku polskim z samego lotniska do centrum Barcelony, np. https://transport-barcelona.pl/lotnisko-reus/lotnisko-reus-dojazd-do-barcelony/. jest to opcja bardzo wygodna. 

El Prat

Lotnisko El Prat jest położone 15 kilometrów od centrum Barcelony. Transport publiczny z tego lotniska jest znacznie łatwiejszy, jednak trzeba liczyć się z ogromną liczbą turystów, która również będzie chciała skorzystać z tego rozwiązania. Transport taksówką może być utrudniony ze względu na barierę językową – Hiszpanie często znają tylko język hiszpański. Również z tego lotniska kursują busy, które dowożą turystów z lotniska do samego centrum miasta. Na https://transport-barcelona.pl/lotnisko-el-prat/dojazd-do-barcelony/ można znaleźć przykładową ofertę. 

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sześć − trzy =