Osuszanie budynków – podstawowe czynności jakie się z tym wiążą

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prawidłowe działanie urządzeń grzewczych

Pierwszym krokiem w osuszaniu jest zapewnienie, że systemy grzewcze i chłodzące działają prawidłowo. Jeśli masz piec, powinieneś mieć swój piec czyszczony co najmniej raz w roku. Jeśli masz centralną klimatyzację, powinieneś mieć swój klimatyzator czyszczony co najmniej raz na pięć lat. Zapewni to, że system działa tak wydajnie, jak to możliwe i że nie wycieka woda do domu.

Sprawdzanie nieszczelności w oknach i drzwiach

Następnym krokiem jest upewnienie się, że wszelkie nieszczelności lub pęknięcia w oknach i drzwiach są naprawione. Nieszczelne lub obłożone okna lub drzwi mogą spowodować, że wilgoć dostanie się do domu z zewnątrz i może doprowadzić do rozwoju pleśni na wewnętrznych ścianach i sufitach.

Energooszczędne okna

Jeśli mieszkasz w starszym domu ze starymi pojedynczymi oknami, zainstalowanie energooszczędnych okien zamiennych może pomóc zmniejszyć poziom wilgoci, pozwalając na lepszą cyrkulację powietrza w domu. Aby jeszcze bardziej ograniczyć straty ciepła przez szyby, można rozważyć dodanie izolacji wokół tych nowych okien, jeśli istnieją szczeliny między nimi a ich ramami.

Osuszacz

Możesz również rozważyć zainstalowanie osuszacza w jednym z pomieszczeń swojego domu, gdzie nadmierna wilgotność ma tendencję do gromadzenia się. Osuszacze usuwają nadmiar wilgoci z powietrza za pomocą technologii chłodniczej, która schładza powietrze, aż stanie się ono nasycone parą wodną.

Osoby zainteresowane kwestią osuszania budynków, mogą przejrzeć więcej informacji choćby ze strony https://kaiser-one.pl/osuszanie-budynkow-malopolska/ i otrzymać pod tym względem właściwą, skuteczną pomoc.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Chlapacze – przed czym chronią nasze auto?
Chlapacze – przed czym chronią nasze auto?
Zimowe drogi wypełnione są solą i żwirem. Mają one uchronić przed nadmiernym ślizganiem i zapobiec przed ewentualnym wypadkiem. Jednakże wpływają […]
Aranżacja nowego domu – dlaczego warto zainwestować w nowoczesny wkład kominkowy?
Aranżacja nowego domu – dlaczego warto zainwestować w nowoczesny wkład kominkowy?
W innowacyjnych wnętrzach każdy element wyposażenia ma duże znaczenie. Obecnie wybór produktów aranżacyjnych jest tak duży, że w funkcjonalny i […]
Zabawki nie tylko dla najmłodszych, czyli modele do samodzielnego składania
Zabawki nie tylko dla najmłodszych, czyli modele do samodzielnego składania
Życie bez zabawy byłoby szare i smutne. To nie tylko jeden z ulubionych sposobów spędzania wolnego czasu przez dzieci, ale […]
Ostatnie wpisy
Polecamy