Jakie narzędzia mogą się przydać przy wymianie kół?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Lepiej być przygotowanym, zanim przystąpi się do wymiany koła. Oto kilka narzędzi, które przydadzą się podczas samodzielnego wykonywania serwisu kół:

Zestaw nasadek 

Zestaw nasadek pomoże Ci odkręcić nakrętki mocujące z opon i zdjąć stare koła z samochodu. Przyda się również do usunięcia wszelkich wsporników lub czujników przymocowanych do starych kół, jeśli te również trzeba będzie usunąć.

Śrubokręt

Będziesz potrzebował śrubokręta do obracania śrub i wyjmowania ich z otworów. Do tego zadania najlepiej nadaje się śrubokręt płaski, ponieważ może on zmieścić się w szczelinie na śrubie krzyżakowej bez uszkadzania jej lub powierzchni wokół niej.

Podnośnik i stojaki podnośnika

Będziesz potrzebował obu tych elementów, aby podnieść jedną stronę samochodu tak, abyś mógł dostać się do jego opon, ale pamiętaj, aby przestrzegać wszystkich środków ostrożności przy podnoszeniu samochodu za pomocą stojaka.

Kliny pod koła

Kliny te zapobiegają toczeniu się samochodu, gdy stoi on na podnośniku lub stojaku, co zapewnia bezpieczeństwo mechanikom pracującym pod nim.

Jeśli szukasz odpowiednich narzędzi, to koniecznie sprawdź stronę: https://xl-narzedzia.pl/najazd-samochodowy-1t-jedna-sztuka-yt-55670-yato-p-14882.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zalety nasion Chia
Zalety nasion Chia
Nasiona chia to inaczej nasiona szałwii hiszpańskiej, rośliny uprawianej w Meksyku i Gwatemali. Słyną one z bogatych właściwości odżywczych. Są […]
Dobre biuro rachunkowe – jak wybrać?
Dobre biuro rachunkowe – jak wybrać?
Posiadanie własnej firmy wiąże się nierozerwalnie z koniecznością prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz odprowadzania podatków. Wymaga to oczywiście gruntownej wiedzy, a […]
Książki religijne, które powinien znać każdy katolik
Książki religijne, które powinien znać każdy katolik
Bycie katolikiem nie polega jedynie na coniedzielnym chodzeniu do kościoła, by odstać kilkadziesiąt minut na mszy. Wiara chrześcijańska pełna jest […]
Ostatnie wpisy
Polecamy