Jakie narzędzia mogą się przydać przy wymianie kół?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Lepiej być przygotowanym, zanim przystąpi się do wymiany koła. Oto kilka narzędzi, które przydadzą się podczas samodzielnego wykonywania serwisu kół:

Zestaw nasadek 

Zestaw nasadek pomoże Ci odkręcić nakrętki mocujące z opon i zdjąć stare koła z samochodu. Przyda się również do usunięcia wszelkich wsporników lub czujników przymocowanych do starych kół, jeśli te również trzeba będzie usunąć.

Śrubokręt

Będziesz potrzebował śrubokręta do obracania śrub i wyjmowania ich z otworów. Do tego zadania najlepiej nadaje się śrubokręt płaski, ponieważ może on zmieścić się w szczelinie na śrubie krzyżakowej bez uszkadzania jej lub powierzchni wokół niej.

Podnośnik i stojaki podnośnika

Będziesz potrzebował obu tych elementów, aby podnieść jedną stronę samochodu tak, abyś mógł dostać się do jego opon, ale pamiętaj, aby przestrzegać wszystkich środków ostrożności przy podnoszeniu samochodu za pomocą stojaka.

Kliny pod koła

Kliny te zapobiegają toczeniu się samochodu, gdy stoi on na podnośniku lub stojaku, co zapewnia bezpieczeństwo mechanikom pracującym pod nim.

Jeśli szukasz odpowiednich narzędzi, to koniecznie sprawdź stronę: https://xl-narzedzia.pl/najazd-samochodowy-1t-jedna-sztuka-yt-55670-yato-p-14882.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ubrania dla małych dziewczynek – co jest obecnie modne?
Ubrania dla małych dziewczynek – co jest obecnie modne?
Moda dziecięca często jest czerpana z kolekcji dla dorosłych. Mimo, iż ciuchy dla dzieci są mniejszą wersją ubrań na dorosłych, […]
Pufy – jakie mają zastosowanie?
Pufy – jakie mają zastosowanie?
Pufy to świetny sposób na zmianę wyglądu Twojej przestrzeni. Mogą służyć jako dodatkowe miejsce do siedzenia, miejsce do postawienia stóp […]
Typy rowerów – jaki spośród nich może spełnić nasze oczekiwania?
Typy rowerów – jaki spośród nich może spełnić nasze oczekiwania?
Rynek rowerowy z roku na rok rośnie w siłę. Wszystko za sprawą zwiększającego się zainteresowania tą formą aktywności. Efektem tego […]
Ostatnie wpisy
Polecamy