Różnice pomiędzy drukarką laserową, a atramentową

Drukarki laserowe

Drukarki laserowe wykorzystują w swoim działaniu tonery, które składają się ze specjalnie przygotowanego proszku zawierającego żywicę termoplastyczną, żelazo i pigment. Jeśli myślisz o zakupie artykułów dedykowanych właśnie temu typowi drukarki, to warto skorzystać z profesjonalnego sklepu internetowego, takiego jak: https://www.magusz.com.pl/category/tonery-do-drukarek, który cechują się wieloletnim doświadczeniem i fachową obsługą klienta.

Przy wyborze odpowiednich produktów, przekonasz się jak szybki wydruk oferuje drukarka laserowa, o dobrych parametrach jakościowych. Ponadto eksploatacja jest stosunkowo tania. Niestety większość modeli nie oferuje drukowania kolorowego, a zakup urządzenia wiąże się z dość sporym wydatkiem, w porównaniu z innymi technikami drukowania.

Drukarki atramentowe

Drukarki atramentowe korzystają z tuszów, czyli mieszaniny wody, barwnika i innych dodatków. Tusze do drukarek w okazyjnych cenach można nabyć na: https://www.magusz.com.pl/category/tusze-do-drukarek. W ofercie specjalistycznych sklepów internetowych będzie możliwość znalezienia zarówno markowych, oryginalnych artykułów , jak i dobrej klasy zamienników, stanowiących kompromis pomiędzy jakością, a ceną. Co ważne zdecydowana większość tego typu jednostek drukujących pozwala na druk kolorowy.

Drukarki atramentowe charakteryzują się niską ceną, a także przeważnie małymi rozmiarami. Ponadto dzięki zastosowaniu cartridgy z kolorową mieszanką umożliwiają wydruk zdjęć. Niestety nie są wolne od wad. Bardzo często szybkość wydruku jest mniejsza niż w przypadku ich laserowych odpowiedników. Koszt eksploatacji również jest wyższy. Korzystanie z zamienników oryginalnych tuszów wiąże się z zauważalnie niższą jakością wydruku.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *